* Αήττητη στα 3 τελευταία η Άντβερπ, νίκησε στα 2 πιο πρόσφατα.

* Από τα 5 τελευταία μεταξύ τους, τα ήταν 4 under 2,5, τα 3 με N/G.

Δείτε τα σημερινά Προγνωστικά Στοιχήματος Ποδοσφαίρου

ΣΕΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη με τη Βέστερλο εκτός με 3-3. Προηγήθηκε με τον Μπόκατ (5’), δέχτηκε ανατροπή από τα γκολ των Μπαϊράμ (15’) και Μάντσεν (33’), έκανε η ίδια ανατροπή με δύο γκολ του Κόιτα (77 πεν., 88’) για να ισοφαριστεί από τον Φρίγκαν (90’+1).

Πήγε στην έδρα της Βέστερλο για να πάρει κάτι και τα κατάφερε. Άγγιξε τη νίκη και παρ’ όλο που την έχασε στις καθυστερήσεις ο Φινκ έχει κάθε λόγο να είναι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του, οι οποίοι στα προηγούμενα εκτός ήταν ως και απογοητευτικοί.

Το αποτέλεσμα φυσικά δεν είναι κακό για εκείνη, διατήρησε την απόσταση από τη Βέστερλο ακέραιη και γενικότερα παρέμεινε αρκετά μακριά από τη ζώνη των πλέι άουτ. Επιπλέον ενθαρρυντικό το γεγονός ότι μετά τις δύο “τεσσάρες” τρέχει ένα αήττητο με τέσσερα ματς χωρίς ήττα σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

“Είναι φαβορί η Άντβερπ, αλλά εμείς δεν πρόκειται να προσαρμόσουμε το παιχνίδι μας επειδή παίζουμε με εκείνους” τόνισε ο κόουτς Φινκ.

Δεν αναφέρονται προβλήματα.

Σεντ Τρούιντεν Στατιστικά

* Στα 7 τελευταία σε πρωτάθλημα και κύπελλο μετράει 5 over 2,5.

* Πέτυχε πρώτη γκολ σε 4/5 τελευταία.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΝΤΒΕΡΠ

Προηγούμενο ματς: Διέλυσε με 6-0 τη Σταντάρ Λιέγης εντός. Καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, έφτασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 με τους Γιάνσεν (4’, 14’ πεν.), Έκελενκαμπ (33’) και Μούτζα (41’), στην επανάληψη πέτυχε ακόμα δύο γκολ με τους Ιλενιχένα (74’) και Μπαλικουίσα (86’).

Ένα θεωρητικά δύσκολο παιχνίδι το μετέτρεψε σε… προπόνηση. Κυριάρχησε πλήρως στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο χαλάρωσε λίγο την πίεση στην αντίπαλο, κάτι που αν δεν έκανε, το σκορ θα μπορούσε να ξεφύγει σε ακόμα πιο υψηλά επίπεδα.

Το χρειάζονταν αυτό ο Φαν Μπόμελ και οι παίκτες του, είχαν ακούσει πολλά τον τελευταίο καιρό. Και δεν είναι μόνο ότι πέτυχαν γκολ, έδωσαν και απαντήσεις ως προς το αν μπορούν να κρατήσουν το μηδέν παθητικό και τα κατάφεραν απέναντι σε ένα σύνολο που σπάνια έμενε στο μηδέν στην επίθεση.

Ο Γιάνσεν που άνοιξε το δρόμο προς το θρίαμβο αποτύπωσε όλη την ανακούφιση των παικτών μετά τη λήξη, δηλώνοντας “το είχαμε ανάγκη ένα τέτοιο αποτέλεσμα, θα μας επιτρέψει να ηρεμήσουμε κατά τη διακοπή”.

Σταθερά εντός εξάδας, σκοπός της να συνεχίσει και να πάρει διαφορά από τις ομάδες που τη διώκουν.

Επιστρέφει ο χαφ Κεϊτά, έξω ο στόπερ Ένγκελς.