*12η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν φέτος ήδη για ένα πολιτειακό κύπελλο, αλλά στην έδρα της Κλαμπ, φέρνοντας ισοπαλία 1-1.

Οι πέντε από τους έξι τελευταίους αγώνες τους, συμπεριλαμβανομένων και των δύο σε αυτό το γήπεδο, έχουν λήξει ισόπαλοι.

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σεαρά κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, ανοίγοντας το σκορ με τον Βίτορ Γκάμπριελ στο 15’, ενώ σκόραρε δεύτερο τέρμα με τον Έρικ στο 46ο λεπτό, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από πέναλτι του Γκιγιέρμε Καστίγιο στο 84ο λεπτό.

Η Σεαρά πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο από την έδρα της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, κερδίζοντας με 0-3, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες όπου έχει μόνο μία ήττα. Και έχει κερδίσει τις δύο από τις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις στο γήπεδό της.

Ανέβηκε στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Βραζιλίας, πλησιάζοντας στο -1 την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου.

Απουσιάζει πάντα ο μέσος Ζε Ρικάρντο που χειρουργήθηκε και θα μείνει καιρό εκτός, αλλά και οι επίσης τραυματίες Γουίλιαν Φορμίγκα (ΑΜ), Μισέλ Μασάντο (ΑΜ), Λουίζ Οτάβιο (ΑΜ), επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Κάικε.

Σεαρά Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G και 2-3 γκολ

*Εχει 10/16 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 11/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μιρασόλ, ανοίγοντας το σκορ με τέρμα του Ζοάο Πάουλο στο 36ο λεπτό, ενώ το δεύτερο γκολ το πέτυχε με τον Ρομιούλο στο 57’.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Μιρασόλ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη χωρίς να δεχθεί κάποιο γκολ. Επίσης έχει δύο νίκες στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια που έπαιξε μακριά από την έδρα της, αμφότερες με το ίδιο σκορ (0-1).

Βγήκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, ανεβαίνοντας στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και σε απόσταση βολής, στο +1, από αυτήν. Ομως έχει έναν αγώνα λιγότερο από τις περισσότερες ομάδες κοντά της.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ορεμίρ (ΜΕ), Χιούρι (ΕΠ), Μικέ (ΕΠ), Κοπέτε (ΕΠ), ενώ εκτός αποστολής έμεινε και ο επιθετικός Ανσέλμο Ραμόν που έχει χτυπήσει επίσης.