*4η αγωνιστική

*3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Βίλα Νόβα, με γκολ του Ενρίκε Αλμέιντα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν σκοράρει η Οπεράριο, απλά αυτή τη φορά της στοίχισε και βαθμούς, αφού έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Βίλα Νόβα. Βέβαια λίγο ήθελε να φέρει δεύτερη σερί “λευκή” ισοπαλία, αφού το γκολ το δέχθηκε στις καθυστερήσεις. Και είναι το πρώτο που “τρώει” όχι απλά στο εθνικό πρωτάθλημα, μετά από τρεις σερί αναμετρήσεις!

Γενικότερα με τον Ραφαέλ Γκουάνες στον πάγκο δείχνει μία σταθερότητα, επιμονή και υπομονή στο παιχνίδι της, ενώ ο ίδιος παρουσιάστηκε ικανοποιημένος από την τελευταία εμφάνιση, παρά την ήττα.

Στο γήπεδό της έχει μόλις δύο ήττες και πέντε νίκες σε 10 αγώνες που έχει παίξει σε αυτό το 2024.

Οπεράριο Στατιστικά

*17/21 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα.

*9/10 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Αμαζόνας, με δύο γκολ του Γκαμπριέλ Νοβάες στο πρώτο ημίχρονο (18’, 34’), με τον Ντόντο στο τελευταίο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Πόντε Πρέτα πέτυχε επιτέλους την πρώτη της νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 3-0 εντός έδρας την νεοφώτιστη Αμαζόνας. Έτσι μετά από τρεις αγωνιστικές έχει φέρει ήδη όλα τα πιθανά αποτελέσματα, δηλαδή έχει μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα.

Μάλιστα αν συνυπολογίσουμε και τα τελευταία παιχνίδια του πολιτειακού πρωταθλήματος, αυτή η νίκη της ήταν η πρώτη μετά από πέντε αγώνες, στους οποίους είχε τρεις ήττες.

Η τελευταία νίκη πιθανόν να οδηγήσει τον προπονητή της στο να παρατάξει ακριβώς την ίδια ενδεκάδα με τον προηγούμενο αγώνα, αφού έχει αυτή τη δυνατότητα.