6η αγωνιστική

*Αήττητη η Βίσσελ Κόμπε στα έντεκα τελευταία παιχνίδια που αντιμετώπισε την Τόσου, έχοντας εννέα νίκες και δυο ισοπαλίες. Τον Αύγουστο του 2018 η τελευταία της ήττα, με 3-0 για το κύπελλο.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο μόλις λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Μαρσέλο Ράιαν στο 34′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (54′, 57′). Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 87ο λεπτό.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι φιλοξενήθηκε από τη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 3-1. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική, όμως δεν το έκανε με μεγάλη επιτυχία και παρότι ισοφάρισε προσωρινά, δεν ήταν ικανή να διεκδικήσει κάτι στην πορεία, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χιροσίμα (4-0 εκτός) και Τσερέζο Οσάκα (0-2 εντός), φτάνοντας παράλληλα τις τέσσερις στις πέντε πρώτες στροφές, έχοντας και μια νίκη 4-0 επί της Σαπόρο. Γνώριμες οι απουσίες των Ναραχάρα και Χόντα.

Τόσου Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 6-1 επί της Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Οσάκο (8′), Μιγιασίρο (24′, 49′), Μούτο (43′, 90’+5) και Γιαμακάβα (72′), δεχόμενη προσωρινά τη μείωση σε 5-1 με το αυτογκόλ του Ιντεγκούτσι στο 73ο λεπτό.

Αήττητη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Βίσσελ Κόμπε, με δυο νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το σερί της. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα υποδέχθηκε τη Σαπόρο, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 6-1. Απόλυτα δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, καθώς ήταν με διαφορά ανώτερη και είχε επιθετικό μονόλογο σε όλη τη διάρκεια.

Έφτασε έτσι τους δέκα βαθμούς στις πέντε πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, ευελπιστώντας τώρα να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα για τους πρωταθλητές.