10η αγωνιστική

*Μετρούν 4/6 παιχνίδια με over 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Μόλις 1 φορά έχει επαληθευτεί ο άσος σε 6 αναμετρήσεις στην ιστορία τους.

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ κατάφερε να μην ηττηθεί στο εντός έδρας παιχνίδια της προηγούμενης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, αναδείχτηκε ισόπαλη με έναν πολύ αξιόλογο αντίπαλο, την Πονφεραντίνα (1-1). Με αποβολή στο 5’ οι Βάσκοι είχαν ένα ματς ειδικών συνθηκών στα υπόλοιπα λεπτά, αν και πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε. Δεύτερο παιχνίδι που δεν ηττάται η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο, έχει μία νίκη και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε ματς του πρωταθλήματος. Παραμένει χαμηλά στην κατάταξη, πιο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη και έχει ανάγκη από συγκομιδή. “Η Οβιέδο είναι μια ομάδα πολύ συμπαγής και δουλεμένη”, δήλωσε ο προπονητής των “Τσουριουρδίν”. Όσον αφορά την αποστολή, δεν είναι διαθέσιμος ο τιμωρημένος Θουμπιαούρε και ο τραυματίας Άλεξ Σόλα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο την Πονφεραντίνα, για το πρωτάθλημα. Στο 5’ ο Θουμπιαούρε αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους και στο 28’ ο Εσπιάου για τους φιλοξενούμενους. Στο 53’ ο Οχέδα σκόραρε για το 0-1, όμως στο 63’ ο Αλκάιν ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ Στατιστικά

*4/5 ματς με G/G (δες το στη stoiximan)

*7/9 αναμετρήσεις έληξαν με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 3/5 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΒΙΕΔΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οβιέδο απέδειξε για ακόμα ένα παιχνίδι ότι είναι ένα σύνολο που δεν καταβάλλεται εύκολα και πήρε την ισοπαλία στο ντέρμπι με τη Σπόρτινγκ Χιχόν (1-1) εντός έδρας. Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική ισοπαλία για το συγκρότημα του Θιγάντα, έκτη σε σύνολο εννέα αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα. Δύο νίκες και μία ήττα τα υπόλοιπα αποτελέσματα. “Η πικρή γεύση που μας άφησε η ισοπαλία στο ντέρμπι με τη Σπόρτινγκ, δείχνει το χαρακτήρα που έχει η ομάδα και τη δυναμική. Πρέπει να είμαστε ακόμα περισσότερο φιλόδοξοι. Έχω την αίσθηση ότι ο κόσμος έμεινε ικανοποιημένος με αυτό που είδε, όμως εμείς πρέπει να προσπαθούμε για τη νίκη”, δήλωσε στη συνέντευξη τύπου ο προπονητής της Οβιέδο. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν υπολογίζει τους Κορνού και Λουίσμι, διότι δεν ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σπόρτινγκ Χιχόν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 29’ ο Λούκας Αϊχάδο σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 83’ ο Τζούρτζεβιτς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.