3η αγωνιστική

*Μετρούν 8/10 αναμετρήσεις με No Goal μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Βαγιαδολίδ δεν έχει υποστεί ήττα από την Αλκορκόν στα πρόσφατα 15 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα εκτός έδρας, με σκορ 1-0, από τη Σαραγόσα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 31’ ο Αλεχάντρο Φρανθές πέτυχε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση για τους γηπεδούχους. Στο 53’ ακυρώθηκε τέρμα του Μαϊκέλ Μέσα για τη Σαραγόσα.

H Βαγιαδολίδ προέρχεται από την πρώτη της ήττα στο νέο πρωτάθλημα και καλείται να βγάλει αντίδραση κόντρα σε έναν υποδεέστερο αντίπαλο. Έχασε στην έδρα της Σαραγόσα (1-0), σ’ ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η ομάδα του Πεσολάνο μπήκε με το δεξί στη νέα αγωνιστική περίοδο, πανηγύρισε την κατάκτηση των τριών βαθμών επί της Σπόρτινγκ Χιχόν (2-0), μπροστά στο κοινό της, στο πρώτο επίσημο ματς της Σεγούντα Ντιβισιόν.

“Έχουμε ξεκινήσει να χρησιμοποιούμε ορισμένους παίκτες και σε άλλες θέσεις και προσαρμοζόμαστε στην αγωνιστική ιδέα. Όλοι οι αντίπαλοι είναι δύσκολοι για εμάς”, δήλωσε ο Ουρουγουανός τεχνικός. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι αμυντικοί Χάβι Σάντσεθ, Νταβίδ Τόρες, ο μέσος Ανουάρ και επιθετικός Βαγέχο. Αμφίβολος ο κίπερ Μασίπ.

Βαγιαδολίδ Στατιστικά

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*4/6 παιχνίδια τελευταία με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 6/10 ματς εντός έδρας

ΑΛΚΟΡΚΟΝ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη εντός έδρας ήττα με σκορ 0-2, από τη Λεγανές, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος καμία από τις δύο ομάδες δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της κι έμειναν στο μηδέν. Στο 49’ ο Ουνταμπαρένα σκόραρε για το 0-1, ενώ στο 71’ ο Ντάνι Ράμπα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Αλκορκόν ξεκίνησε άσχημα τη νέα της περιπέτεια στη Σεγούντα Ντιβισιόν, καθώς δεν έχει καταφέρει να μαζέψει ούτε έναν πόντο ύστερα από δύο ματς. Τελευταία, έχασε εντός έδρας από τη Λεγανές (0-2), ενώ στην πρεμιέρα γνώρισε συντριβή στην έδρα της Μιραντές με σκορ 4-0.

Το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα ο Ντιέγο Σόουζα από την Αλμερία, δεν έκανε ακόμα ντεμπούτο. “Οι λεπτομέρειες μας έχουν καταδικάσει. Δεν έχουμε αποσπάσει τα αποτελέσματα που αξίζαμε”, δήλωσε ο Φραν Φερνάντεθ. Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα απουσιών, περιμένει ακόμα να εγγράψει στη λίγκα τον Ντιέγκο Σόουζα.