*13η αγωνιστική

*Τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Πόντε Πρέτα έχουν λήξει under 2,5. Σε κανένα εξ αυτών δεν κατάφερε να κερδίσει η γηπεδούχος ομάδα, σκοράροντας μάλιστα μόνο στο ένα!

Πόντε Πρέτα – Αμέρικα Μινέιρο στην Betshop | +21

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πόντε Πρέτα ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Βιτόρια Μπαϊα, σε έναν αγώνα που επαναλήφθηκε το σενάριο της προηγούμενης αναμέτρησης της. Δηλαδή μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με τον Ρότζερ στο 13’, αλλά ισοφαρίστηκε και βρέθηκε να χάνει μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τέρματα των Τσικίνιο (38’), Φελίπε Γκαντόζ (42’). Συμπληρώνοντας τρεις σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη είναι εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων ανόδου, αν και σε απόσταση βολής από αυτές.

Ο τεχνικός της, Ζορζίνιο, δεν μπορούσε παρά να είναι απογοητευμένος από τον τρόπο με τον οποίο γνώρισε την ήττα η ομάδα του, κυρίως επειδή παρακολούθησε το ίδιο «έργο». Δηλαδή να μην τελειώνουν τον αγώνα όταν είχαν τις ευκαιρίες. Τουλάχιστον ελπίζει τώρα που θα γυρίσουν στην έδρα τους, εκεί που είναι αήττητοι, να παρουσιάσουν καλύτερη εικόνα. Αυτό που δεν τον ανησυχεί είναι η ψυχολογία της ομάδας, καθώς διαθέτει αρκετούς έμπειρους παίκτες, οι οποίοι ξέρουν να ξεπερνούν τις συγκεκριμένες δυσκολίες.

Τραυματίστηκε σοβαρά ο δεξιός μπακ Αρνάλντο που θα μείνει εκτός για περίπου δύο μήνες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πόντε Πρέτα έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Βιτόρια Μπαϊα για το εθνικό πρωτάθλημα.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Εχει 4/6 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει δύο συνεχόμενα G/G και over 2,5.

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αμέρικα Μινέιρο γνώρισε μία ακόμη ήττα, την τρίτη της στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που δεν κερδίζει, με 0-1 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Πάντως είχε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας πέναλτι, ενώ το γκολ το δέχθηκε λίγο πριν τη λήξη, στο 88ο λεπτό από τον Ζορζίνιο. Παραμένει λοιπόν ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά πίσω από τις θέσεις παραμονής, ούσα μία από τις ομάδες με τη χειρότερη επίθεση.

Στις τάξεις της διαθέτει τον έμπειρο μέσο Μισέλ Μπάστος, με πολλές παραστάσεις από την Ευρώπη και την εθνική Βραζιλίας, αλλά όπως είπε ο τεχνικός της, Φελίπε Κονσεϊσάο, όχι απλά δεν είναι έτοιμος από πλευράς φυσικής κατάστασης, η δουλειά που κάνει είναι τέτοια για να μπορεί να βοηθήσει έστω για 30 με 45 λεπτά, αφού τόσο καιρό που έχει να αγωνιστεί είναι δύσκολο να τα καταφέρει σε ολόκληρο παιχνίδι. Από εκεί και πέρα για μία ακόμη φορά ανέφερε πως ίσως τους στοιχίζει η ανυπομονησία τους να πετύχουν μία νίκη, αλλά θεωρεί πως έχουν καλές προοπτικές βάσει της δουλειάς που κάνουν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αμέρικα Μινέιρο έχασε 0-1 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε για το εθνικό πρωτάθλημα.