5η αγωνιστική

*Αήττητη η Πο στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Ροντέ, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία.

*Over 3.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από τη Γκινγκάμπ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο (17′, 38′, 50′, 89′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Πο, μετά και το εντός 2-0 επί της Παρί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Ουσάι φιλοξενήθηκε από την Γκινγκάμπ, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-0.

Απογοητευτική η εμφάνιση της από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να ακολουθήσει το ρυθμό της αντιπάλου της, βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα στο ημίχρονο, δεχόμενη ισάριθμα μετά την επανάληψη. Την ίδια ώρα, δεν έδειξε και κάτι αξιόλογο επιθετικά.

Δεύτερη ήττα για φέτος μετά και από εκείνη κόντρα στην Καέν (2-0 εκτός), δείχνοντας ότι εντός έδρας τουλάχιστον τα πηγαίνει πολύ καλύτερα, εκεί όπου έχει το 2/2. Απέκτησε ως ελεύθερο από τη Στρασμπούργκ, τον εξτρέμ Μεχντί Σαχιρί.

Πο Στατιστικά

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΟΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Βαλενσιέν, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο έκτο μόλις λεπτό.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Ροντέ, μετά και από εκείνη στην έδρα της Λαβάλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρεμί Μποϊσιέ υποδέχθηκε τη Βαλενσιέν, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1.

Μετά από ένα κακό ξεκίνημα στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε από νωρίς στο κυνήγι του σκορ. Στην πορεία ωστόσο βρήκε τα πατήματα της και ήταν ανώτερη, ωστόσο παρά τις φάσεις που δημιούργησε υστερούσε στην τελική προσπάθεια. Στην καλύτερη στιγμή της, είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Παραμένει έτσι στους τέσσερις βαθμούς στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της. Παραμένουν εκτός μάχης οι τραυματίες Κρομπέ, Φαντεναμπέλε και Μπομά.