*5η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΛΤΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Στουρμ Γκρατς. Τα γκολ σημείωσαν Χόιλουντ (15′), Εμεγκά (72′, 89′) και Γουέλς (78′). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 66′ (Ράιτερ).

Πλασματικό μπορεί να χαρακτηριστεί το εύρος της ήττας που γνώρισε η Άλταχ στην έδρα της Στουρμ Γκρατς (4-0) την προηγούμενη βδομάδα. Κι αυτό γιατί δημιούργησε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες ενώ το σκορ βρισκόταν στο εύθραυστο 1-0. Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος όταν έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στο 66′.

“Μοίρασα συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, πραγματοποίησαν μία καλή εμφάνιση που δεν αντικατοπτρίζεται από το τελικό αποτέλεσμα”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Κλόζε. Η Άλταχ παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία εντός έδρας ντέρμπι με την Αούστρια Λουστενάου (2-1-0): Σε όλα κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν.

ΑΛΤΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-1) της Χάρτμπεργκ. Ο Τάντιτς με πέναλτι άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′. Απάντησαν οι γηπεδούχοι με Τεξέιρα (41′), Άντερσον (44′), Φριντίκας (67′) και Τσεουκουά (90+1′).

Η Αούστρια Λουστενάου δεν πτοήθηκε από το γεγονός πως έμεινε πίσω στο σκορ με το καλημέρα, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την έδρα της επικρατώντας, τελικά, με 4-1 της Χάρτμπεργκ. Έδωσε την κατοχή μπάλας στους φιλοξενούμενους, ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και είχε σε ετοιμότητα τον τερματοφύλακα Σερλ όποτε χρειάστηκε.

“Μέχρι το 40′ η Χάρτμπεργκ είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης. Κάναμε κάποιες αλλαγές στο ημίχρονο που μας βγήκαν”, ανέφερε ο προπονητής Μάντερ. Η Αούστρια Λουστενάου διέσυρε την Άλταχ στο τελευταίο μεταξύ τους ντέρμπι (5-0 εντός) τον Μάιο 2014.