*Η Πορτιμονένσε κέρδισε τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια για όλες τις διοργανώσεις.

Πρώτος γύρος: Πορτιμονένσε – Φαρένσε 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΦΑΡΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα κατάφερε να φύγει από την έδρα της Πάκος Φερέιρα η Φαρένσε, που πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 την προηγούμενη αγωνιστική. Κατάφερε με γκολ στο 77’ και στο 84’ να πάρει βαθμολογικη ανάσα, διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή. Προηγήθηκαν τρεις διαδοχικές ήττες από Μπράγκα (1-2), Μαρίτιμο (1-0) και Σπόρτινγκ (0-1), βρίσκεται στην προτελευταία θέση, στο -3 από τη ζώνη των μπαράζ και στο -5 από τις θέσεις της παραμονής έξι στροφές πριν το φινάλε. Η έδρα της την “πληγώνει”, συμπλήρωσε επτά παιχνίδια χωρίς νίκη (0-2-5) σε επίπεδο πρωταθλήματος. Χάνουν το σημερινό παιχνίδι οι τραυματίες Κέτα και Ντεφέντι, αμφίβολη παραμένει η συμμετοχή του Λικά.

Προηγούμενο ματς: Με 2-0 εκτός έδρας επικράτησε της Πάκος Φερέιρα η Φαρένσε. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 77’ με τον Γκολντ, ενώ στο 84’ ο Ισίδορο διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΦΑΡΕΝΣΕ Στατιστικά

*N/G & Under 2,5 τα 8/9 τελευταία ματς.

*Under 2,5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στο Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΠΟΡΤΙΜΟΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα για την Πορτιμονένσε, που διασύρθηκε με 5-1 από την Μπενφίκα εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έδειξε σοβαρό πρόσωπο στο πρώτο μέρος, οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1, το δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ήταν καταστροφικό. Έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί τριών αναμετρήσεων που έτρεχε στο πρωτάθλημα κόντρα σε Φαμαλικάο (0-1), Γκιμαράες (3-0) και Νασιονάλ Μαδέιρα (1-5), βρίσκεται στην 11η θέση και στο +4 από τη ζώνη των μπαράζ, μια διαφορά που θέλει να μεγαλώσει έξι στροφές πριν το φινάλε. Έχει την παράδοση υπέρ της κόντρα στη Φαρένσε, επί της οποίας έχει κάνει το 4/4 στα τελευταία μεταξύ τους ματς. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι δεν υπολογίζεται ο τραυματίας Φερνάντες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 5-1 από την Μπενφίκα γνώρισε η Πορτιμονένσε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 43’ με τον Μπέτο, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πίτσι ισοφάρισε σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο Νούνιεζ (50’), Σεφέροβιτς (64’, 73’) και Έβερτον (90+) διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.