*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-Πλίμουθ 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Αλκαράθ στο 56’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Άνταμς στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάρντι στο 90+1’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση από την αρχή του αγώνα και εν τέλη υπέκυψε στο δεύτερο ημίχρονο. Στις καθυστερήσεις εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, μειώνοντας το τελικό σκορ.

Ακόμα μία δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, καθώς υποδέχεται την ανώτερη Γουότφορντ. Εξαιρετική επιθετικά, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια αυτή την περίοδο, όμως παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται εξίσου γκολ. Μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, παραμένει αήττητη στα έξι πρόσφατα παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να είναι νίκες (4-2-0).

Πλίμουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Στόουκ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Λίβερμορ στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάει στο 34’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουότφορντ. Μπήκε δυνατά στο ματς και πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο στη συνέχεια να φέρουν το ματς στα ίσα. Στη συνέχεια αμφότερες είχαν ευκαιρίες, αλλά καμία δεν μπόρεσε να βρει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει σήμερα, ώστε να περάσει από την έδρα της νεοφώτιστης, αλλά ταυτόχρονα μαχητικής Πλίμουθ. Δεν έπεισε σε καμία από τις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, καθώς τα πολλά προβλήματα που έχει στα μετόπισθεν την «πλήγωσαν». Άκρως θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα σε όλα τα παιχνίδια της, αν και αυτό δεν της έχει δώσει όσα θετικά αποτελέσματα θα ήθελε. Στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα ύστερα από τα διαδοχικά στραβοπατήματα και στο -4 από την 6η Χαλ.