*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Νταντί 0-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Νταντί-Ρέιθ Ρόβερς 2-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Νταντί 1-1.

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Άρμπροουθ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση μόνο για ένα ημίχρονο για τη Νταντί. Πίεσε έντονα, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, όμως στην επανάληψη «κλείστηκε» στο δικό της μισό, μην μπορώντας να δημιουργήσει, χωρίς όμως να δεχθεί επίσης γκολ.

Την ευκαιρία να παραμείνει στη 1η θέση του πρωταθλήματος έχει σήμερα, παίρνοντας απόσταση «ασφαλείας», αν αποσπάσει το τρίποντο. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, ενώ έχει παράλληλα και την έδρα σύμμαχό της στην προσπάθειά της αυτή. Μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακή αμυντική εικόνα που έχουν οι φιλοξενούμενοι, ειδικά στις εξόδους τους, βρίσκοντας με μεγαλύτερη ευκολία δίχτυα.

Νταντί Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ινβερνές, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χέντερσον στο 12’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σο στο 21’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Ρέιθ Ρόβερς, γνωρίζοντας την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί καμία από αυτές ώστε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αντιθέτως οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας δύο φορές στο πρώτο μέρος και «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το τρίποντο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση, καθώς μετά την ήττα στον τελικό του Τσάλεντζ Καπ ναι μεν έβγαλε αντίδραση, αλλά χωρίς συνέχεια. Αρκετά επιρρεπής αμυντικά, δέχεται πολύ εύκολα γκολ, ειδικά όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται να βρει εξίσου δίχτυα.