13η αγωνιστική

*Αήττητη η Νόρμπι σε έξι συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο τη Βαστέρας, έχοντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Επικράτησε και στα τρία ως γηπεδούχος.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 πριν το μισάωρο (21′, 23′), για να μειώσει απλά με τον Βεντέ στο 81ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Νόρμπι, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Έστερσουντ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μακ Λιντ φιλοξενήθηκε από την Τρέλεμποργκ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Μετά από ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα. Στο δεύτερο ανέβασε την απόδοση, είχε αρκετές ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα. Τρίτη ήττα της στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και διατηρείται οριακά εκτός της ζώνης του υποβιβασμού. Από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες στα εντός της.

Νόρμπι Στατιστικά

*2-3 Goals τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3 (40′, 48′, 54′), πριν μειώσει απλά με τον Προντέλ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των τεσσάρων αγώνων για τη Βαστέρας, στο οποίο και μετρούσε από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κάλε Κάρλσον υποδέχθηκε τη Μπράγκε, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Άργησε αρκετά να μπει στο παιχνίδι, είχε περισσότερο ρόλο θεατή και βρέθηκε πίσω με τρία τέρματα. Προς το φινάλε είχε κάποιες καλές στιγμές και απλά μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα. Βρίσκεται έτσι μια θέση κάτω από τη σημερινή της αντίπαλο και στο -1 από αυτή. Επικράτησε στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.