*19η αγωνιστική

*Σε προηγούμενα παιχνίδια τους φέτος: Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς-Νιοιυκάστλ Τζετς 3-1

*6/7 over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΤΖΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Η Νιουκάστλ Τζετς έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μακάρθουρ, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, παρόλο που φαινόταν καλύτερη της αντιπαλου της. Δέχθηκε γκολ από τον Νταβίγια στο 69’, όμως ισοφάρισε σχεδόν άμεσα με τον Γκούντγουιν στο 71’. Αλλά βρέθηκε και πάλι πίσω στο σκορ από τέρμα του Ζερμέν στο 81’, πριν ισοφαρίσει στο τελικό σκορ με πέναλτι του Σταματελόπουλου στο 89’.

Ακόμη μία ισοπαλία για τους Νιουκάστλ Τζετς, οι οποίοι έφεραν 2-2 εντός έδρας με την Μακάρθουρ, ισοφαρίζοντας δύο φορές μάλιστα την αντίπαλο τους.

Αυτή ήταν η τρίτη τους στους πέντε τελευυταίους αγώνες που δεν έχουν κάποια νίκη. Τουλάχιστον παίζει πάλι στο γήπεδό της, εκεί που έχει μόνο μία ήττα και δύο νίκες στους πέντε τελευταίους αγώνες της, αν και γενικώς η τελευταία νίκη της είναι η μοναδική στα εννιά τελευταία παιχνίδια της.

Έχει πέσει στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, προτελευταία, μένοντας ακόμη πιο πίσω από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, στο -9 για την ακρίβεια.

Νιουκάστλ Τζετς Στατιστικά

*7/10 over 2,5 εντός έδρας

*8/10 G/G εντός έδρας

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΑΣΤ ΜΑΡΙΝΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μέλμπουρν Βίκτορι, σκοράροντας με αυτογκόλ του Τιγκ στο 48ο λεπτό. Και έχασε μία τεράστια ευκαιρία για ένα δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς επικράτησε 0-1 εκτός έδρας της Μέλμπουρν Βίκτορι, αν και όλα τα “λεφτά” ήταν μία ευκαιρία που έχασε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, για να “καθαρίσει” το παιχνίδι.

Αυτό ήταν το ένατο σερί παιχνίδι μακριά από την έδρα της που δεν χάνει, με τρεις ισοπαλίες σε 90λεπτα και έξι νίκες! Αλλά και γενικώς έχει τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, με το τέταρτο να το κερδίζει στην παράταση.

Βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά στο -3 από την πρωτοπόρο Γουέλινγκτον Φίνιξ.