*3η αγωνιστική του 6ου ομίλου.

*Φάση των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα. Από κάθε όμιλο προκρίνεται στον επόμενο γύρο η ομάδα που θα τερματίσει στην πρώτη θέση. Η δεύτερη παίζει μπαράζ, με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη στο Λιμπερταδόρες.

*Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί σε ουδέτερη έδρα, το “Estadio ueno Defensores del Chaco” που βρίσκεται, επίσης, στην πόλη Ασουνσιόν.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα ✅

ΝΑΣΙΟΝΑΛ (Παραγουάη)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Ολίμπια. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μαρτίνες στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την απογοητευτική πορεία της στο Απερτούρα συνέχισε η Νασιονάλ πετώντας άλλους τρεις βαθμούς μπροστά στο κοινό της με την Ολίμπια. Παραμένοντας στους 10 βαθμούς διατηρείται στην προτελευταία θέση και στο +3 από την Σπορτίβο Τρινιντένσε.

Πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε οχτώ αναμετρήσεις επί της Χενεράλ Καμπαγιέρο (2-1 εκτός) στις 14 του μηνός, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Αγνοεί αυτή στις εννέα τελευταίες στο Κόπα Σουνταμερικάνα ανεξαρτήτως έδρας (τρεις ισοπαλίες, έξι ήττες): Δεν κατάφερε να σκοράρει στις επτά, κράτησε το μηδέν στις τρεις.

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΡΑΣΙΝΓΚ (Ουρουγουάη)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Ατλέτικο Σέρο. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με Ναντλίν στο 23′. Απάντησε ο Ροντρίγκες στο 57′.

Αν και παρουσιάστηκε συνολικά πιο κινητική από την Ατλέτικο Σέρο, η Ρασίνγκ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το “τρίποντο” παραμένοντας στην 7η θέση του Απερτούρα. Συγκεντρώνοντας 12 βαθμούς βρίσκεται στο -9 από τη 2η Προγκρέσο και στο -13 από την πρωτοπόρο Πενιαρόλ.

Συνέχισε το αήττητο σερί που “τρέχει” εδώ και έξι αναμετρήσεις (3-3-0), στις τρεις από αυτές κράτησε το μηδέν. Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας ηττήθηκε μόνο από την Προγκρέσο (4-3) στις 10 Μαρτίου (έξι νίκες, μία ισοπαλία): Κράτησε το μηδέν στις πέντε, πέτυχε 2+ γκολ στις τέσσερις.