14η αγωνιστική

*Αήττητη η Ναγκόγια στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της με αντίπαλο την Τόκιο, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Τον Αύγουστο του 2019 η τελευταία της ήττα, με 1-2 για το πρωτάθλημα.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 67ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ναγκόγια, μετά και τη νίκη 2-3 που πήρε επί της Χιροσίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα υποδέχθηκε τη Γκάμπα Οσάκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Αποτέλεσμα δίκαιο, με την ίδια να έχει περισσότερο παθητικό ρόλο και να μην απειλεί ιδιαίτερα, μην αντέχοντας στην πίεση της αντιπάλου.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ουράβα (2-1 εκτός) και Βίσσελ Κόμπε (0-2 εντός). Βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, μαζί με Χιροσίμα και Φουκουόκα. Ηττήθηκε στα 4/7 φετινά εντός της (2-1-4).

Ναγκόγια Στατιστικά

*Δέχεται γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο δεύτερο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Νακαγκάβα (6′), Ντιέγκο Ολιβέιρα (πεν. 32′) και Ματσούκι (37′). Έμεινε με δέκα παίκτες στο φινάλε του ημιχρόνου και στην πορεία δέχθηκε την ισοφάριση (46′, 58′).

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων προέρχεται η Τόκιο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι υποδέχθηκε την Κασίβα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Αν και βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, στην πορεία ήταν πιο απαιτητική και έκανε την ανατροπή μέχρι την ανάπαυλα. Στο φινάλε του ημιχρόνου όμως έμεινε με δέκα παίκτες, γεγονός που “πλήρωσε” με ισοφάριση στην πορεία, παρότι κόντεψε να χάσει και το ματς.

Πρώτη απώλεια μετά τις τρεις νίκες που προηγήθηκαν κόντρα σε Νιγκάτα (1-3 εκτός), Κιότο (2-1 εντός) και Σαπόρο (1-2 εκτός). Παραμένει ψηλά στην κατάταξη και στο -4 από την κορυφή. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι φετινές εξόδους της (3-2-1).