*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: ΚΠΡ-Μπρίστολ Σίτι 0-0.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπελ στο 52’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντίκιε στο 72’. Το 3-0 πέτυχε ο Κόρνικ στο 82’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άρμστρονγκ στο 90+5’ με πέναλτι.

Αποτελεσματική εμφάνιση και μεγάλη νίκη για τη Μπρίστολ Σίτι. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα σχεδόν με όσες ευκαιρίες απείλησε την αντίπαλη εστία στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά ήταν σταθερή στο μεγαλύτερο μέρος, όμως στις καθυστερήσεις υπέκυψε, δεχόμενη εξίσου γκολ.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία. Δείχνει να έχει βρει ρυθμό, μετράει δύο συνεχόμενες νίκες και σήμερα υποδέχεται μία από τις ομάδες που μάχονται για την παραμονή. Δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας παιχνίδι, αναμένεται να επιβάλλει το ρυθμό της, πιέζοντας έντονα τους φιλοξενούμενους, ψάχνοντας το γκολ που θα της «λύσει» τα πόδια, αποβάλλοντας το άγχος.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Στόουκ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Μπέργκερ στο 45’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την ΚΠΡ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ήταν εντελώς αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε με τη λήξη του ημιχρόνου.

Έχασε σημαντικό «έδαφος» ύστερα από την ήττα της αυτή και θέλει σήμερα να βγάλει άμεσα αντίδραση. Είναι μεν μαχητική, όμως δυσκολεύεται σε πολλές από τις αναμετρήσεις της να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα θα ήθελε, καθώς «πληρώνει» τις πολλές αμυντικές αστάθειες που βγάζει μονίμως. Επιθετικά βρίσκει λύσεις τελευταία, οι οποίες της έδωσαν μερικούς σημαντικούς βαθμούς, όμως ακόμα βρίσκεται εντός της επικίνδυνης ζώνης και στο -4 πλέον από την 21η Μίλγουολ.