*Πρώτος γύρος των πλέι οφ ανόδου. Διπλοί αγώνες, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Ρόντα στις 17/5. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ισόπαλου συνολικού σκορ και στα δύο παιχνίδια, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στην κανονική διάρκεια: Μπρέντα – Ρόντα 1-3 και Ρόντα – Μπρέντα 3-1

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 3,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην OSS την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας. Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 30′, αλλά ισοφαρίστηκε στις αρχές της επανάληψης (50′).

Η Μπρέντα δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια με ένα θετικό αποτέλεσμα και απέναντι στην ντεφορμέ OSS, αναδείχθηκε ισόπαλη. Στάθηκε παρόλα αυτά τυχερή, αφού τα υπόλοιπα αποτελέσματα την ευνόησαν, με αποτέλεσμα να πάρει την πρόκριση στα πλέι οφ ανόδου στην ισοβαθμία (από την Μάαστριχτ). Θέλει να ποντάρει στην απογοήτευση της Ρόντα και να κάνει την έκπληξη στον πρώτο γύρο, αν και η εικόνα της εδώ και καιρό είναι προβληματική.

Μετράει μόλις μια νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (1-4-3) και είναι συνυφασμένη με την αστάθεια την φετινή σεζόν. Παραμένουν τραυματίες οι δύο πρώτοι κίπερ, Κόρτσμιτ και Τροστ. Στα πιτς παραμένουν οι μέσοι Λέμανς, Φετ και Ζαντί, ενώ εκτός ομάδας έχει τεθεί για πειθαρχικούς λόγους ο επιθετικός Σεϊντίου.

Μπρέντα Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Γκρόνινγκεν εκτός έδρας το βράδυ της Παρασκευής στον «τελικό» ανόδου. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 39′, ενώ η αντίπαλος κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (51′).

Ακόμη δεν μπορεί να χωνέψει το πώς έχασε την άνοδο, αφού στις τελευταίες δύο αγωνιστικές της κανονικής διάρκειας ήρθαν τα πάνω κάτω. Κέρδισε την Καμπούρ αλλά η Γκρόνινγκεν ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ οι οπαδοί της είχαν εισβάλλει ήδη στον αγωνιστικό χώρο και πανηγύριζαν την…άνοδο! Στον «τελικό» ανόδου στο «Euroborg» πάντως, στάθηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε δικαίως από την ομάδα του ολλανδικού βορρά, που πανηγύρισε εν τέλει και την άνοδο στην Eredivisie.

Δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο και καλείται να συμμαζέψει τα κομμάτια της και να τα δώσει όλα στα πλέι οφ. Η απογοήτευση βέβαια είναι μεγάλη στις τάξεις της. Δεν ταλαιπωρείται από αγωνιστικά προβλήματα, αμφίβολος ο στόπερ Ρόζελερ.