*Φάση των “16” στο κύπελλο Νοτίου Κορέας. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΟΥΣΕΟΝ (B’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γεονάμ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Λουπέτα στο 70′, για να δεχθεί στις καθυστερήσεις την ισοφάριση.

Αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων για τη Μπουσεόν, έχοντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στην πιο πρόσφατη, το περασμένο Σάββατο, φιλοξενήθηκε από τη Γεονάμ, στην έδρα της οποίας πήρε το βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Έφτασε έτσι τους 21 συνολικά και είναι σε πενταπλή ισοβαθμία στην πέμπτη θέση της κατάταξης.

Επικράτησε μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες. Μέχρι τώρα στο κύπελλο, έχει αποκλείσει κατά σειρά τις Μπουσάν (2-1 εντός) και Μοκπό (1-2 εκτός).

Μπουσεόν Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΓΙΟΥ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Γκιμτσεόν Σανγκμού, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 36ο λεπτό, βρήκε δίχτυα με τους Παρκ Τάε-Γιουν (76′) και Έομ Γι-Σουνγκ (89′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Γκουανγκγιού, αμφότερες στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε τη Γκιμτσεόν Σανγκμού, της οποίας επικράτησε με 2-0, σκοράροντας δις στο φινάλε, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο και το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε για πάνω από ένα ημίχρονο. Φιγουράρει έτσι στην έκτη θέση της κατάταξης.

Πήρε αποτέλεσμα στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-1). Σήμερα, ρίχνεται για πρώτη φορά φέτος στη μάχη του κυπέλλου.