*3η αγωνιστική

*Over 2.5 ήρθαν οι 9/12 συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας. Μάλιστα, όλα τα παιχνίδια στην έδρα της Ντόρντρεχτ συνοδεύτηκαν με Over 2.5.

*Η Γιονγκ Ουτρέχτη είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες επισκέψεις της στην έδρα της Ντόρντρεχτ (3-1-0), σε όλες μάλιστα πέτυχε από δύο γκολ και πάνω.

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γιονγκ Αϊντχόφεν. Δέχθηκε το γκολ στο 65’.

Σ’ ένα ακόμη παιχνίδι αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων, με τη Ντόρντρεχτ να γνωρίζει την εκτός έδρας ήττα με 1-0 απ’ την Γιονγκ Αϊντχόφεν. Κατώτερη στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολεύτηκε αρκετά, κράτησε το μηδέν χάρη στην αστοχία των επιθετικών της αντιπάλου. Δεν βρήκε απάντηση στο γκολ που δέχθηκε στο δεύτερο μέρος και η ήττα ήρθε δίκαια. Ολοκλήρωσε μάλιστα το ματς χωρίς τελική στην εστία.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Ντόρντρεχτ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-0 απ’ τη Ρόντα, έμεινε άσφαιρη ξανά και αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο πως θεωρείται μια απ’ τις πιο αδύναμες ομάδες της λίγκας. Αναμένεται να τερματίσει ξανά στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης. Παραμένουν τραυματίες ο δεξιός μπακ Μανές και οι επιθετικοί Μέιερ, Πίνας.

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έμεινε άσφαιρη στα δύο φετινά παιχνίδια πρωταθλήματος.

*2-3 γκολ τα 5/7 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΙΟΝΓΚ ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-0 από την Χέρακλες. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 9’, δέχθηκε το 0-2 στο 36’, με την αντίπαλο να τελειώνει το ματς με τρίτο τέρμα στο 41’.

Είχε δύσκολη αποστολή την περασμένη Δευτέρα η Γιονγκ Ουτρέχτη και αυτό αποδείχθηκε περίτρανα μετά την ήττα με 3-0 απ’ τη Χέρακλες εντός έδρας. Στο δεκάλεπτο ήταν ήδη πίσω στο σκορ, δεν κατάφερε να κάνει κάτι καλό στη συνέχεια για να μπει στη διεκδίκηση της νίκης, η αντίπαλος σκόραρε ακόμη δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο και τελείωσε το ματς. Διαδικαστικού χαρακτήρα το δεύτερο 45λεπτο, δεν μπόρεσε να βελτιώσει την εικόνα της και να σώσει τα προσχήματα.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, δεύτερη σερί “τριάρα” για την Γιονγκ Ουτρέχτη, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 3-0 από την Ος, αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα σε όλες τις γραμμές, δεν έχει σκοράρει μετά από 180 λεπτά, ενώ και τα έξι γκολ παθητικό είναι κάτι που προβληματίζει τον κόουτς Κάλεζιτς.