*3η αγωνιστική

*No/Goal & Under 2.5 ήρθαν οι τρεις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΑΝΕΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Αμιάν. Δέχθηκε το γκολ στο 82’.

Νιώθει για τα καλά στο “πετσί” της τις δυσκολίες που υπάρχουν στη Ligue 2 η Ανεσί, η οποία γνώρισε νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 από την Αμιάν εκτός έδρας. Οργανωμένη και συγκεντρωμένη στο στόχο της στο πρώτο ημίχρονο, έκλεισε καλά τους χώρους, δεν απειλήθηκε ούτε μια στιγμή, ενώ σε 2-3 περιπτώσεις απείλησε και θα μπορούσε να σκοράρει. Ισορρόπησε στο δεύτερο 45λεπτο το ματς η Αμιάν και βρήκε το γκολ της νίκης στο φινάλε. Αδίκησε τον εαυτό της η Ανεσί, δεν άξιζε να χάσει, ο βαθμός ήταν στις δυνατότητές της.

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα του Γκιγιό, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-1 από τη Νιόρ, δεν έχει προσαρμοστεί ακόμη στα δεδομένα της κατηγορίας και στο παιχνίδι με τη Λαβάλ, που έχει τους ίδιους στόχους με αυτήν, καλείται να αναζητήσει τους πρώτους της βαθμούς. Εκτός αποστολής δύο μακροχρόνιοι.

ΑΝΕΣΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ τα 5/7 τελευταία παιχνίδια.

*N/G τα 8/9 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΑΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στην Γκινγκάμπ. Προηγήθηκε με τον Γκονσάλβες στο 5’, ισοφαρίστηκε στο 56’, δέχθηκε την ανατροπή στο 74’.

Προσγειώθηκε απότομα στην πραγματικότητα και στις απαιτήσεις της κατηγορίας η Λαβάλ, η οποία υπέστη την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκινγκάμπ. Με το… καλημέρα μπροστά στο σκορ, είχε τον έλεγχο στη συνέχεια και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Είδε την αντίπαλο ν’ ανεβάζει στροφές στο δεύτερο 45λεπτο, έκανε λάθη στην άμυνα και το… πλήρωσε με τον χειρότερο τρόπο δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε λιγότερο από 20 λεπτά. Πιο δίκαιο αποτέλεσμα το “Χ”.

Πήγε στράφι η νίκη στην πρεμιέρα επί της Μπαστιά (0-2), “ξενέρωσε” και τους 6.000 φίλους της που βρέθηκαν στο γήπεδο να τη στηρίξουν. Ταξίδεψε στην Ανεσί με στόχο να πετύχει το δεύτερο διπλό στη σεζόν, ενώ το σημαντικότερο είναι ότι θα αφήσει έξι πόντους πίσω μια ομάδα με κοινούς στόχους. Απέκτησε από τη Λανς τον 19χρονο επιθετικό Μπαλντέ. Εξέτισε ο χαφ Ταποκό, επιστρέφει και ο γκολκίπερ Σοβάζ.