15η αγωνιστική

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Μποέμιανς, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρτιν Χάσεν φιλοξενήθηκε από την Μλάντα Μπόλεσλαβ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Ο Βάνιτσεκ στο 48′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 56′. Έξι λεπτά αργότερα όμως, ο Νέτσας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, διαμορφώνοντας και το τελικό 1-2. Έκτο σερί ματς που σκοράρει και έβδομο που δέχεται γκολ.

Έφτασε έτσι τους 21 βαθμούς και είναι στην έκτη θέση, πέντε βαθμούς μακριά από την πρώτη τετράδα. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο απολογισμός της σε εντός έδρας παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Εκτός παραμένει ο τραυματίας Μίχαλ Σβετς (ΑΜ 5/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Μλάντα Μπόλεσλαβ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Μποέμιανς – Σλόβαν Λίμπερετς παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Τσεχίας (Κλικ Εδώ)

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Σλόβαν Λίμπερετς, μετά και την ήττα στην έδρα της Ζιχλάβα (3-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γίντριχ Τρπισόφσκι φιλοξένησε την Μπάνικ Οστράβα κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-1. Μόλις στο τρίτο λεπτό, ο Μπράιτε άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ισοφάριση, δέκα λεπτά μετά. Ωστόσο, το τέρμα του Βολτρ στο 71′ ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Τέταρτη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 26 συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Επιπλέον, με 23 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις στην κατηγορία. Τέσσερις νίκες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μπάνικ Οστράβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.