* G/G οι 6/7 τελευταίες συναντήσεις τους, οι 4 έληξαν με ακριβές σκορ 1-1.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 3-2 εκτός το Ορλάντο. Στο 1’ βρέθηκε πίσω από το γκολ του Μαγκουάιρ, το ανέτρεψε πολύ γρήγορα με δύο γκολ του Πούκι (4’, 32’). Στο 83’ πάλι ο Μαγκουάιρ ισοφάρισε για το Ορλάντο, στις καθυστερήσεις της χάρισε τη νίκη ο Χλονγκγουέιν.

Νίκησε τις αλλαγές του Ορλάντο, το οποίο είχε να δώσει μεγάλο παιχνίδι για το Τσάμπιονς Καπ και αγωνίστηκε με εναλλακτική ενδεκάδα. Το εκμεταλλεύτηκε τελικά, παραλίγο να χάσει τους δύο βαθμούς, βρήκε όμως την αντίπαλο απρόσεκτη στο τέλος και στις καθυστερήσεις ανέκτησε το προβάδισμά της.

Από τις πολλές πρωτοπόρους, ξεκίνησε εντυπωσιακά τη φετινή σεζόν. Επιτυχημένο προς το παρόν το στοίχημα της διοίκησης να αναβαθμίσει τον Κάμερον Νόουλς από τεχνικό της δεύτερης ομάδας, στην πρώτη του απόπειρα σε τέτοιο επίπεδο, ο Νεοζηλανδός δείχνει εξαιρετικά πρώτα δείγματα.

Τιμωρημένος ο χαφ Τζόσεφ Ροσάλες.

Μινεσότα Στατιστικά

* Αήττητη στα 3 πρώτα ματς της σεζόν, κέρδισε τα 2.

* Ξεκίνησε τη σεζόν με 3 G/G, τα 2 σε συνδυασμό με over 2,5.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία εντός με το Κάνσας Σίτι χωρίς σκορ. Έχασε πολλές μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει, είχε και ο αντίπαλος αλλά πέρα από ένα δοκάρι, δεν ήταν ίδιου βαθμού επικινδυνότητας.

Δύο χαμένοι βαθμοί, οι πρώτοι στην έδρα της. Έκανε ό,τι περισσότερο μπορούσε για να πετύχει ένα γκολ, δεν ήταν η μέρα της, ευθύνονται και οι επιθετικοί του που έκαναν άσχημες επιλογές στην τελική προσπάθεια.

Όχι το ιδανικό ξεκίνημα σε μια σεζόν που άλλαξαν πολλά στο ρόστερ. Ο Τσερούντολο χρειάζεται περισσότερο χρόνο για να “δέσει” το καινούργιο σύνολο στο βαθμό που πρέπει, το νέο πλάνο που έχει ξεκινήσει με απόφαση της διοίκησης είναι περισσότερο μακροπρόθεσμο αφού βασίζεται στην ανάδειξη των νεαρών της ομάδας.

Αμφίβολος ο Κολομβιανός φορ Άνχελ.

Λος Άντζελες Στατιστικά

* Στα 5 τελευταία φιλικά και επίσημα, έχει υποστεί 1 ήττα, για το πρωτάθλημα από τη Σόλτ Λέικ με 3-0 εκτός.

* Δεν έχει πετύχει γκολ στα 2 τελευταία.