*4η αγωνιστική

*GG & over 4,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΛΩΖΑΝΗ ΟΥΣΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Σερβέτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Αϊντίνι στο 68′, απάντησε ο Πφλούκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Άνοιξε λογαριασμό στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας η Λωζάνη Ουσί την προηγούμενη βδομάδα. Μετά από δύο σερί ήττες ανάγκασε σε γκέλα την Σερβέτ στο “Olympique de la Pontaise”, μετά από μία αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση. Παρουσιάστηκε καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που δεν μετουσίωσε σε γκολ.

Δέχτηκε πίεση στο δεύτερο, άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα κι έχασε μέσα από τα χέρια της το “τρίποντο” στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Υποδέχτηκε για τελευταία φορά τη Ζυρίχη στα πλαίσια του Κυπέλλου Ελβετίας τον Οκτώβριο 2017, γνωρίζοντας βαρύτατη ήττα με 4-1.

ΛΩΖΑΝΗ ΟΥΣΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΖΥΡΙΧΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Λουγκάνο. Δύο γκολ πέτυχε ο Αφρίγι (68′, 76′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Όκιτα στο 80′.

Εξαιρετικό κρίνεται το ξεκίνημα της Ζυρίχης στο φετινό πρωτάθλημα. Αφού προσπέρασε το εμπόδιο της νεοφερμένης Ιβερντόν κι απέσπασε βαθμό στην έδρα της Σερβέτ, την προηγούμενη βδομάδα πέταξε νοκ άουτ τη Λουγκάνο στο “Letzigrund” έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Αφρίγι.

Έκανε γκολ τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησε, ανάγκασε σε τέσσερις αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα, την ώρα που δεν απειλήθηκε ουσιαστικά. Δύο νίκες σε ισάριθμες επισκέψεις της στην έδρα της νεοφώτιστης Λωζάνης Ουσί μετρά η Ζυρίχη με διαφορά γκολ 7-3. Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.