*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Λίνγκμπι – Βέιλε 1-1, Βέιλε – Λίνγκμπι 1-0

✅ Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΛΙΝΓΚΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Γκούντγιονσεν στο τρίτο λεπτό, για να δεχθεί την ανατροπή στην πορεία (25′, 76′).

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Λίνγκμπι, σε αυτά τα πλέι άουτ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντέιβιντ Νίλσεν φιλοξενήθηκε από τη Βίμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Παρότι πήρε από νωρίς το προβάδισμα, έκτοτε έγινε πιο παθητική και δέχθηκε την ισοφάριση στα μέσα του ημιχρόνου. Πιο ισορροπημένο το μεταξύ τους μετά την ανάπαυλα, προς το φινάλε όμως είδε την αντίπαλο να ολοκληρώνει δίκαια την ανατροπή.

Βρίσκεται για την ώρα εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στο +2 από την τελευταία δυάδα και τη Βέιλε. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά τελευταία εντός της, στα οποία είχε ακόμη δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Αρκετά σοβαρός αποδείχθηκε ο τραυματισμός του Ρίσγκορντ Γένσεν, καθώς θα χάσει το υπόλοιπο τη σεζόν.

Λίνγκμπι Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΕΪΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Χβίντοβρε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (20′, 84′), για να μειώσει με τον Ονουγκά στις καθυστερήσεις. Χαμένο πέναλτι των γηπεδούχων στο 32ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Βέιλε, μετά και από το εντός 1-2 κόντρα στη Ράντερς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιβάν Πρέλετς φιλοξενήθηκε από τη Χβίντοβρε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε πίσω στα μέσα ενός μέτριου ποιοτικά ημιχρόνου, στο οποίο είδε την αντίπαλο να χάνει και πέναλτι. Άνοιξε περισσότερο το ματς μετά την ανάπαυλα, προς το φινάλε όμως δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, πριν μειώσει απλά στις καθυστερήσεις.

Τρίτο σερί ματς που δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης (0-1-2), οπότε και παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης, στο -2 από την παραμονή και τη σημερινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε ένα διπλό στις εννέα τελευταίες εξόδους της (1-4-4).