13η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ντάλκουρντ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Ντιαβαρά στο 13ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη εδώ και εννέα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Λαντσκρόνα, έχοντας τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Ντάλκουρντ, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι σε γενικές γραμμές, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, ευτύχησε να προηγηθεί από νωρίς να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα. Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνη επί της Έρεμπρο (2-1 εντός), έχοντας διαφορά τόσο από τις πρώτες θέσεις όσο και από τη ζώνη του υποβιβασμού. Έμεινε αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

Λαντσκρόνα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Γιόνσεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο τέταρτο λεπτό με το πέναλτι του Μπαφόε, στο 37′ βρήκε και πάλι δίχτυα με τον Άλανσον, ενώ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αλεξάντερ Γιόχανσον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Χάλμσταντ, μετά από δυο παιχνίδια, όπου και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ υποδέχθηκε τη Γιόνσεπινγκ, την οποία και συνέτριψε με 3-0. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την επιθετική πρωτοβουλία και δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση από την αντίπαλο της, φτάνοντας σε μια άνετη νίκη. Διατηρείται έτσι στις πρώτες θέσεις της κατάταξης. Παραμένει αήττητη σε έξι φετινές εξόδους, έχοντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.