*Τοπικό ντέρμπι του Σάο Πάολο, γνωστό και ως “Clássico Alvinegro”.

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο κύπελλο: Κορίνθιανς – Σάντος 4-0

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε εντός έδρας 4-0 τη Σάντος, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο με τους Γκουστάβο Μαντουάν (20′), Ζιουλιάνο (28′) και Ραούλ Γκουστάβο (43′), για να αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 62′ και να βρει ξανά δίχτυα στο 77′ και πάλι με τον Ζιουλιάνο.

Χωρίς ήττα είναι εδώ και τέσσερα ματς η Κορίνθιανς, σε ένα σερί στο οποίο έχει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Μέσα στην περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα φιλοξένησε τη Σάντος, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τους “16” του κυπέλλου, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 4-0. Αν και ντέρμπι, το μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο και απέκτησε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά.

Δεύτερη διαδοχική της νίκη, μετά και το εντός 1-0 επί της Γκοϊάς για το πρωτάθλημα, που τη φέρνει μόνη δεύτερη και στο -3 από την Παλμέιρας. Αήττητη στα 16 τελευταία ματς μπροστά στο κοινό της, όπου και μετράει χαρακτηριστικά δέκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την Τρίτη που ακολουθεί, θα υποδεχθεί τη Μπόκα Τζούνιορς, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Με απουσίες η αποστολή της γι’ απόψε, θα παραταχθεί με αλλαγές.

Κορίνθιανς Στατιστικά

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Κορίνθιανς, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο (20′, 28′, 43′), για να μείνει με δέκα παίκτες στο 62′, όταν και αποβλήθηκε ο Βινίσιους Ζανοσέλο, πριν δεχθεί και τέταρτο τέρμα στο 77ο λεπτό.

Εξακολουθεί να μην ικανοποιεί με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις της η Σάντος. Αποκορύφωμα για την ομάδα του Φαμπιάν Μπούστος ήταν η συντριβή με 4-0 στο ντέρμπι με την Κορίνθιανς, στο πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” του κυπέλλου. Απογοητευτική η εμφάνιση της, δέχθηκε τρία τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο και δεν έδειξε ικανή να αλλάξει κάτι στην πορεία. Ουσιαστικά έχει τεθεί εκτός από τώρα.

Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα, έρχεται από το εντός 2-2 με τη Μπραγκαντίνο, σε ένα ματς όπου είχε προηγηθεί με 2-0, παραμένοντας στο πρώτο μισό της κατάταξης. Πανηγύρισε μόλις δυο νίκες στα 14 τελευταία παιχνίδια που έδωσε μακριά από την έδρα της. Την ερχόμενη Τετάρτη, αντιμετωπίζει τη Ντεπορτίβο Τατσίρα, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Από τις κερκίδες θα δει το αποψινό ματς ο κόουτς Μπούστος.