13η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 22ο λεπτό, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (64′, 75′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Κιότο, μετά και το εκτός 2-1 από την Τόκιο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε υποδέχθηκε τη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-3. Ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, παρότι βρέθηκε πίσω στα μέσα αυτού. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως παραδόθηκε εξ ολοκλήρου στην ανωτερότητα της αντιπάλου και δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Πέμπτη ήττα στις έξι τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και με εννέα βαθμούς μέχρι τώρα, παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη. Αξίζει να σημειωθεί ότι ηττήθηκε και στα πέντε ματς μπροστά στο κοινό της, ενώ δεν σκόραρε στα τρία πιο πρόσφατα εξ αυτών.

Κιότο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 75′, για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά μετά με τον Κόνο.

Αήττητη εδώ και επτά παιχνίδια η Φουκουόκα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε υποδέχθηκε την Καβασάκι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αποτέλεσμα δίκαιο σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές, με την ίδια να αποφεύγει τα χειρότερα στα τελευταία λεπτά.

Πέμπτη ισοπαλία στις έξι τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, φτάνοντας παράλληλα τους 16 βαθμούς μέχρι τώρα. Ηττήθηκε μια φορά στις τέσσερις φετινές εξόδους της (1-2-1), στις 3/4 διατήρησε και ανέπαφη την εστία της.