*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαπόρο – Κασίμα 0-3

*NG στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από τη Βίσελ Κόμπε. Ο Τσάβριτς έκανε το 1-0 μόλις στο 8′, ανέτρεψαν τα δεδομένα οι γηπεδούχοι με Μούτο (17′), Τούλερ (38′) και Οσάκο (62′).

Δεν κατάφερε να αξιοποιήσει το γρήγορο προβάδισμά της στην έδρα της Βίσελ Κόμπε, επιστρέφοντας με άδεια χέρια από αυτή. Πλήρωσε την κάκιστη αμυντική λειτουργία της ολοκληρώνοντας με μόλις 0.80 xGoals, την ώρα που οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2.99. Ξεχώρισαν μόνο οι Τσάβριτς και Νάγκο.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κασίμα μετά από έξι αναμετρήσεις (3-3-0), παραμένοντας στους 38 βαθμούς είδε την πρωτοπόρο Μασίντα να ξεφεύγει στο +5. Διατηρείται αήττητη στις έντεκα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις (7-4-0): Κράτησε το μηδέν μόλις σε τέσσερις, δεν κατάφερε να σκοράρει σε μία. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Σουζούκι.

ΚΑΣΙΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Νιιγκάτα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Τανιγκούτσι στο 52′.

Απείλησε μόλις μία φορά στην αναμέτρηση με τη Νιιγκάτα, πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Ιειζούμι που πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι. Δεν άξιζε κάτι περισσότερο από την ήττα η Σαπόρο που είδε τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο δοκάρια στη διάρκεια της μεταξύ τους αναμέτρησης.

Πραγματοποίησε το αρνητικό 4Χ4, διάστημα στο οποίο δεν κατάφερε να “ματώσει” τα αντίπαλα δίχτυα παραμένοντας στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σήμερα έχει μπροστά της μία εξαιρετικά δύσκολη αποστολή στην έδρα της πληγωμένης Κασίμα, της οποίας επικράτησε για τελευταία φορά τον Οκτώβριο 2020 (1-0 εντός). Έκτοτε σημείωσε τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.