12η αγωνιστική

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 68′.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Κασίβα, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία και είχε μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα φιλοξενήθηκε από τη νεοφώτιστη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Αποτέλεσμα που κρίνεται ως δίκαιο, με την αντίπαλο της να είναι με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και την ίδια να μην είναι ικανή για να απειλήσει και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Μετά και από αυτή την απώλεια, βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης και σε ισοβαθμία με τις Τζούμπιλο Ιβάτα και Ουράβα, έχοντας ωστόσο και παιχνίδι λιγότερο από αυτές. Επικράτησε μια φορά στα πέντε εντός της (1-3-1).

Κασίβα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 12/13 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Σουζούκι (50′, 62′) και Τσάβριτς (66′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 85ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Κασίμα, μετά και το εκτός 1-2 επί της Γκάμπα Οσάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράνκο Πόποβιτς υποδέχθηκε τη Σονάν Μπελμάρε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μετά από ένα φλύαρο πρώτο ημίχρονο, επέστρεψε πιο ορεξάτη από τα αποδυτήρια και κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές πολύ γρήγορα. Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία, δεχόμενη απλά τη μείωση.

Τρίτη νίκη στις τέσσερις τελευταίες στροφές, στις οποίες είχε και μια ήττα από την Τόσου (4-2 εκτός). Για την ώρα μοιράζεται την τέταρτη θέση με τη Χιροσίμα, ούσα παράλληλα στο -3 από την κορυφή. Ηττήθηκε στις 4/6 εξόδους της, στις οποίες πανηγύρισε και δυο νίκες.