7η αγωνιστική

*Αήττητη η Κασίμα στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Κασίβα, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία.

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο Λιγκ Καπ: Κασίβα – Κασίμα 1-1

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Νιγκάτα, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω στο έκτο μόλις λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα δέκα λεπτά αργότερα.

Χωρίς νίκη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Κασίβα, έχοντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νελσίνιο Μπαπτίστα υποδέχθηκε την Ουράβα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-3. Παρότι οι δυο πλευρές ήταν ισάξιες στον αγωνιστικό χώρο, η ίδια αποδείχθηκε αρκετά πιο άστοχη στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, οπότε και δεν απέφυγε τα χειρότερα. Τέταρτη σερί ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Φουκουόκα (1-0 εκτός), Ναγκόγια (0-3 εντός) και Χιροσίμα (1-0 εκτός), οπότε και είναι στους δυο βαθμούς. Την Τετάρτη, ηττήθηκε με 2-0 από τη Νιγκάτα, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Λιγκ Καπ.

Κασίβα Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Φουκουόκα, για το Λιγκ Καπ. Το τέρμα του Αράκι στο 32ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Κασίμα δεν έχει επικρατήσει σε κάποιο από τα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάικι Ιβαμάσα υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, η ίδια μπορεί να πήρε το προβάδισμα, ωστόσο δέχθηκε την ανατροπή με δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά. Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Γιοκοχάμα Μαρίνος (2-1), οπότε και είναι στους επτά βαθμούς. Την Τετάρτη, επικράτησε με 1-0 της Φουκουόκα, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Λιγκ Καπ.