* Η Καϊσέρισπορ μετρά τέσσερις σερί νίκες επί της Χατάισπορ.

* Στον 1ο γύρο (27/10): Χατάισπορ – Καϊσέρισπορ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Ρίζεσπορ. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Σέλβεϊ (62’), Ζεκίρι (81’), Βαρεσάνοβιτς (90’).

Πρώτη ήττα μετά από ενάμιση μήνα για την ομάδα της Καισάρειας αυτή του προηγούμενου Σαββάτου στην Ριζούντα, πρώτη και για τον κόουτς Γιλμάζ στον πάγκο της, μετά το θετικό ξεκίνημα (2-3-0) της προπονητικής του καριέρας.

Απείλησε η Καϊσέρισπορ στα 33 δευτερόλεπτα του ματς, αλλά οι υπόλοιπες τέσσερις καλές στιγμές του ημιχρόνου ήταν για τους γηπεδούχους. Και στο δεύτερο μέρος η πρώτη ευκαιρία άνηκε στην ομάδα του Γιλμάζ, αλλά στο transition παραχώρησε το φάουλ από το οποίο προήλθε το 1-0. Ακολούθως χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση και στις μεταβάσεις των γηπεδούχων διαμορφώθηκε το τελικό – πλασματικό- σκορ.

Εξέτισε τιμωρία καρτών ο βασικός Κοτσαμάν (στόπερ), αλλά συμπλήρωσε ο αρχισκόρερ πλέον Μπόα Μόρτε (εξτρέμ) και θα απουσιάσει. Σταθερά εκτός οι τραυματίες Χοσεϊνί (στόπερ), Ουζοντίμα (μπακ).

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 6/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-2) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Σάμουελ (24’) άνοιξε το σκορ και ο Ουντέρ (40’) το διαμόρφωσε.

Πρώτη εντός έδρας ήττα μέσα στο 2024 για την ξενιτεμένη της λίγκας, μετά από 5 ματς (1-4-0) στη Μερσίν. Εντός προγράμματος ήττα απέναντι σε μία πεισμωμένη Φενέρ, με την οποία συμπλήρωσε καρέ αγώνων με μόλις ένα γκολ ενεργητικό κι έναν πόντο συγκομιδή.

Γεμάτες οι κερκίδες από οπαδούς της Φενέρ, οι οποίοι είδαν την ομάδα τους να κυριαρχεί στο χορτάρι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Άρχισαν να απειλούν από νωρίς οι φιλοξενούμενοι και η άμυνα της Χατάισπορ δεν είχε λύσεις, ούτε σε χαμηλό μπλοκ. Επέτρεψε καθαρές τελικές για το 0-2 της ανάπαυλας, γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ. Προσπάθησε δημιουργικά στο δεύτερο ημίχρονο, είχε μικρο-ευκαιρίες να μειώσει.

Άσχημη η ψυχολογία του γκρουπ από τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα, υπάρχει πίεση για να βελτιωθεί η εικόνα στη μάχη της παραμονής.

Επιστρέφει από τιμωρία ο βασικός στόπερ Κιλάμα, αντιθέτως συμπλήρωσε κάρτες ο χρήσιμος Μασάνγκα (μέσος). Τραυματίες ο αρχηγός Τσορεκτσί (δεξί μπακ) κι ο ρολίστας Αμπουρτζάνια (μέσος).