*5η αγωνιστική

*Οι 13 τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει G/G, οι 11 μαζί με over 2,5.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Καβασάκι έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Νιγκάτα, με γκολ που δέχθηξε από τον Ιτο στο 22ο λεπτό, γλιτώνοντας και από το δοκάρι της στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ γενικώς η αντίπαλος της ήταν πιο επιθετική, αν και έχασε μία τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει και η ίδια.

Η Καβασάκι ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Νιγκάτα, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, τρίτη στους πέντε αγώνες που έχει δώσει φέτος, όπου έχει πετύχει μόνο μία νίκη, μακριά από την έδρα της. Στο γήπεδό της ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη, έχοντας και μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 14η θέση του για την ακρίβεια, αλλά σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα από την ουραγό που υποβιβάζεται απευθείας. Και όλοι περιμένουν πότε θα πάρει μπρος, μία ομάδα που έχει πάρει τα τέσσερα από τα έξι τελευταία πρωταθλήματα και πέρυσι τερμάτισε δεύτερη!

Συνεχίζουν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Κομπαγιάσι (ΕΠ), Κουρουμάγια (ΑΜ), Νομποριζάντο (ΑΜ), Ζεσιέλ (ΑΜ).

Καβασάκι Στατιστικά

*Εχει 4/5 G/G στη σεζόν, 2/2 εντός έδρας

*Εχει 3/5 over 2,5 στη σεζόν, 1/2 εντός έδρας

*Εχει 3/5 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 2/2 εντός έδρας

ΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σερέζο Οσάκα κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σαγκάν Τοσού, ανοίγοντας το σκορ με τον Καγκάβα στο 38ο λεπτό, ενώ το δεύτερο τέρμα ήρθε από τον Κάτο στο 52’ έπειτα από λάθος της αντίπαλης άμυνας και του γκολκίπερ της σε προσπάθεια build up! Και παρόλο που δέχθηκε ένα τέρμα από τον Χόντα στο 86’, δεν απειλήθηκε με ισοφάριση.

Η Σερέζο Οσάκα επικράτησε και της Σαγκάν Τοσού, με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πρώτη στο πρωτάθλημα, αλλά αμφότερες ήρθαν στο γήπεδό της, Μακριά από αυτήν πάντως έχει γνωρίσει 2/2 ήττες, αμφότερες με το ίδιο σκορ (2-1).

Δεδομένου πώς δεν έχει ξεκινήσει και αυτή καλά το πρωτάθλημα, είναι ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, ούσα στην 13η θέση του, υπερτερώντας στη διαφορά τερμάτων.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας μέσος Κιγιοτάκε.