Προημιτελική φάση του Λιγκ Καπ.

*Αγώνας ρεβάνς. Ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ, αλλά όχι στην παράταση. Σε περίπτωση ίδιου σκορ με τον πρώτο αγώνα, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Α’ Ματς: Σερέζο Οσάκα – Καβασάκι 1-1.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν τα τελευταία 12 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί των Γιοκοχάμα Μαρίνος, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, πήρε το προβάδισμα στο 25ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε για όλο το 1ο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-1 στο 45+4′). Και ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι οδεύει προς την ισοπαλία, η Καβασάκι κατάφερε το τελικό 2-1 στο 90+9′!

Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της στον πρώτο της αγώνα απέναντι στη Σερέζο για το κύπελλο, με τους “ροζ” να ισοφαρίζουν στο τελικό 1-1 στο 89′, έχοντας απειλήσει ελάχιστα σε όλο το παιχνίδι. Η Καβασάκι μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, όλες με over2.5 γκολ.

Τραυματίας ο Οσίμα.

Καβασάκι Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.
ΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Βίσελ Κόμπε, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στο 31′. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να ξαναμπούν στο ματς, το οποίο απέκτησε φρενήρη ρυθμό, αλλά μάταια. Η Σερέζο δεν απειλήθηκε, παρά μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τυχερή στον πρώτο αγώνα απέναντι στην Καβασάκι για το κύπελλο, είχε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, αλλά κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με γκολ του φορμαρισμένου Τάγκαρτ στο 89′ (1-1). Αήττητη στα τελευταία 10 παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (6-4-0).

Τραυματίες οι Κίντα, Βιρατσάτ και Μαρουχάσι.