*Στον 1ο γύρο: Φουκουόκα – Καβασάκι 1-3.

*Στο Κύπελλο (8/10): Καβασάκι – Φουκουόκα 4-2.

*Η Καβασάκι κέρδισε και στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-2 απέναντι στη Φουκουόκα για το Κύπελλο. Προηγήθηκε στο 5ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 42’ για να ανακτήσει το προβάδισμα στο 53’ και να σημειώσει δύο ακόμη τέρματα έως το 81’, πριν διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Πέτυχε το στόχο της πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου η Καβασάκι, επικρατώντας με 4-2 της σημερινής αντιπάλου της στον νοκ άουτ ημιτελικό. Αποτελεί στόχο το Κύπελλο, όπως και η παρουσία της στο Τσάμπιονς Λιγκ, για το οποίο την ερχόμενη Τρίτη (24/10) αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Πατούμ Γιουνάιτεντ, ενώ στο πρωτάθλημα βαθμολογικά είναι αδιάφορη ουσιαστικά.

Σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, μετρά πέντε νίκες στα έξι πρόσφατα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, ηττήθηκε μόνο από τη Νιγκάτα με 2-3 εντός έδρας για την J1 League.

Καβασάκι Στατιστικά

*No Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Αήττητη στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (3-1-1).

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στη Ναγκόγια για το Λιγκ Καπ. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 50 λεπτό.

Η διακοπή του πρωταθλήματος για τους αγώνες των εθνικών ομάδων ήταν μία περίοδος έντονης δραστηριότητας για τη Φουκουόκα. Ξεκίνησε με μία απογοήτευση, τον αποκλεισμό στα ημιτελικά του Κυπέλλου από τη σημερινή της αντίπαλο (4-2) και ολοκληρώθηκε με την επιτυχία της πρόκρισης στον τελικό του Λιγκ Καπ.

Στα ημιτελικά της συγκεκριμένης διοργάνωσης, αντιμετώπισε σε διπλά ματς τη Ναγκόγια, επικράτησε σε αμφότερα με 1-0 και θα διεκδικήσει το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της.

Βρίσκεται σε καλή κατάσταση στο τελευταίο κομμάτι της σεζόν, στα δέκα πιο πρόσφατα ματς της σε όλες τις διοργανώσεις έχει πανηγυρίσει επτά νίκες (7-1-2). Στην J1 League διατηρεί ελπίδες για να τερματίσει στην πρώτη τριάδα, η διαφορά της από την 3η Ουράβα είναι πέντε βαθμοί.