*2η αγωνιστική

*H Ιτουάνο δεν έχει νίκη στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια.

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Σαπεκοένσε, αντέχοντας 44 λεπτά πριν δεχθεί το πρώτο γκολ από πέναλτι του Περότι. Στη συνέχεια “έφαγε” δύο τέρματα ακόμη από τους Μάντσα (50’), Μάρσιο Σέρτζιο (67’), μειώνοντας απλά με πέναλτι του Σαλατιέλ στις καθυστερήσεις.

Η Ιτουάνο έχασε και από την Σαπεκοένσε στην πρεμιέρα του εθνικού πρωταθλήματος, με 3-1 εκτός έδρας, με τον προπονητή της, Αλμπέρτο Βαλεντίμ να αναγνωρίζει πώς η ομάδα του έκανε πολύ κακή εμφάνιση.

Το θέμα είναι τι μπορεί να κάνει ο ίδιος για να ανατρέψει αυτή την κατάσταση, αφού με αυτόν στον πάγκο η ομάδα έχει 3/3 ήττες, ενώ αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη.

Γενικότερα το 2024, έχασε στην πρεμιέρα του πολιτειακού της πρωταθλήματος, κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι, και από τότε δεν έχει πετύχει άλλη νίκη! Σε 12 παιχνίδια, έχασε τα εννιά και έφερε τρεις ισοπαλίες.

Οι δύο εξ αυτών των ισοπαλιών, όπως και η μία και μοναδική της νίκη, έχουν επιτευχθεί στο γήπεδό της.

Ιτουάνο Στατιστικά

*4/6 under 2,5 εντός έδρας

*4/6 N/G εντός έδρας

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο κέρδισε την Αβαϊ με ένα τέρμα του Μάξουελ στο 90ο λεπτό.

Η Οπεράριο κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί το εθνικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Αβαϊ, έστω και αν χρειάστηκε να περιμένει όλο το παιχνίδι για να σκοράρει το γκολ της νίκης!

Μακριά από την έδρα της ξεκίνησε το 2024 με 2/2 ήττες στο πολιτειακό πρωτάθλημα, αλλά στα επόμενα έξι εκτός ήταν αήττητη, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες, χάνοντας το πιο πρόσφατο που έπαιξε, στα ημιτελικά του πολιτειακού της πρωταθλήματος, από την Ατλέτικο Παραναένσε, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας σε εθνικό επίπεδο.

Γενικότερα με τον Ραφαέλ Γκουάνες στον πάγκο δείχνει μία σταθερότητα, επιμονή και υπομονή στο παιχνίδι της. Μένει φυσικά να την τσεκάρουμε και στα δύσκολα.