*13η αγωνιστική *Εξ αναβολής παιχνίδι.

* 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν under 2.5.

* no/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΣΑΝΤΑ ΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 απέναντι στην Ουνιόν Μανταλένα, σκορ ημιχρόνου 0-0, στην επανάληψη το σκορ για τους φιλοξενούμενους θα ανοίξει στο 61΄ ο Μορέλο με πέναλτι, για να έρθει στο 90+6′ και πάλι με πέναλτι αυτήν την φορά με εκτελεστή τον Εστουπινιάν να κάνει το 0-2 και να χαρίσει την νίκη στην Σάντα Φε.

Πάλι έκανε αυτό που συνηθίζει τελευταία η Σάντα Φε μιας και όταν χάνει ένα παιχνίδι παίρνει το επόμενο, αφού μετά την ήττα με 2-1 από την Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα εκτός έδρας, ήρθε άμεσα η αντίδραση και η εκτός έδρας νίκη με 0-2 απέναντι στην Ουνιόν Μανταλένα. Σε ένα ακόμη παιχνίδι ο Άριας έδειξε πως με αυτόν στον πάγκο είναι εντελώς διαφορετική ομάδα μια ομάδα με ταυτότητα και ρόλους, που ξέρει τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο.

Πήρε εκτός έδρας νίκη με 0-2 στην έδρα της τρομερής ως τώρα Ουνιόν Μανταλένα. Ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι είδαμε στα πρώτα 45 λεπτά με πάρα πολύ καλό ρυθμό και κάποιες καλές στιγμές και από τις δυο ομάδες. Στην επανάληψη η Σάντα Φε ξεκίνησε ιδανικά, ανοίγοντας το σκορ  61′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μορέλο ένα πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από την πλευρά των γηπεδούχων. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήρθε και κούμπωσε πάνω της, δεν κινδύνεψε σημαντικά από τους γηπεδούχους και με δεύτερο πέναλτι στις καθυστερήσεις να κλειδώνει ουσιαστικά την νίκη, την εκτέλεση ανάλαβε ο Εστουπινιάν και σκόραρε για να διαμορφώσει το τελικό 0-2.

Σε ότι να αφορά τις απουσίες προστέθηκαν σε αυτές ο Καστεγάνιος(Τερματοφύλακας), ο Μοσκέρα(Αμυντικός), ο Λισαράσο(Μέσος) και ο Εναμοράδο(Επιθετικός). Επίσης δεν υπολογίζονται και θα μείνουν εκτός λόγω τιμωρίας ο Μπαρμπόσα(Μέσος) και ο Ερέρα(Αμυντικός), ενώ επανέρχεται μετά τον τραυματισμό του ο Ριβέρα(Μέσος).

Ιντεπεντιέντε Σαντα Φε Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Πατριότας, το γκολ που έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Ντουκουέ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 45+2.

Ο Σαρμιέντο δείχνει να το πηγαίνει πολύ καλά το πράγμα μιας και θα πάρει την 3η σερί νίκη του στον πάγκο της Ατλέτικο Νασιονάλ, δίνοντας της και πάλι την σταθερότητα και την χαμένη της αυτοπεποίθηση κάτι που έλειπε από τους πρωταθλητές ως τώρα στο Κλαουζούρα. Σε μια και όχι και τόσο καλή της ήμερα κατάφερε και επικρατήσει της Πατριότας εντός έδρας με 1-0, και έδειξε το μέταλλο που διαθέτει σαν ομάδα.

Σε ένα όχι και τόσο θεαματικό πρώτο μέρος η Ατλέτικο δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια σημαντική ευκαιρία μπρος τα αντίπαλη εστία. Στις καθυστερήσεις όμως θα κερδίσει το πέναλτι και με εκτελεστή τον Ντουκουέ θα ανοίξει το σκορ για το 1-0. Στην επανάληψη και εμφανώς καλύτερη η ομάδα του Σαρμιέντο μπήκε αρκετά δυνατά και με σκοπό να τελειώσει την υπόθεση νίκη, είχε και ένα δοκάρι και κάποιες καλές στιγμές, χωρίς όμως να καταφέρει να βρει το δεύτερο γκολ, στο 68′ θα μείνει και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπανγκουέρο και θα δει την Πατριότας να φτάνει πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 83΄ όταν θα κερδίσει πέναλτι αλλά με τον Λόπεζ να αστοχεί για καλή της τύχη , το σκορ δεν θα αλλάξει τελικώς με την Ατλέτικο Νασιονάλ να πανηγυρίζει μια ακόμα νίκη.

Σχετικά με τους παίκτες που δεν μπορεί να υπολογίζει ο Κόουτς Σαρμιέντο αυτοί είναι οι Γκόμες(Μέσος) αφού συμπλήρωσε κάρτες ενώ λόγω της αποβολής του στο ματς με την Πατριότας εκτός θα είναι και ο Μπανγκουέρο(Αμυντικός). Συνεχίζει να είναι τραυματίας ο Τζον Ντουκουέ(Μέσος).