*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκουτιέρεζ στο 10’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Αλβαράδο με πέναλτι στο 34’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπαρέρα με πέναλτι στο 55’.

Καλή εμφάνιση και σημαντική νίκη για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, πίεσε έντονα και κατάφερε να πάρει από νωρίς ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται, μειώνοντας, αλλά χωρίς αυτό να αλλάξει το νικητή στη συνέχεια.

Την ευκαιρία να εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό την παρουσία της απευθείας στα προημιτελικά των πλέι-οφ έχει σήμερα. Είναι σε καλύτερη κατάσταση αυτό το διάστημα, βρίσκει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα με συνέπεια, όμως θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού είναι επιρρεπής και οι φιλοξενούμενοι δεν αναμένεται να αφήσουν ανεκμετάλλευτα οποιαδήποτε αστάθεια ή λάθος προκύψει.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χουάρεθ, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σεπουλβέδα στο 14’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Αντούνια στο 62’.

Άνετη επικράτηση για την Κρουζ Αζούλ με πειστική εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, απείλησε και πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, ενώ στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, «σφραγίζοντας» το τρίποντο.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί εντός δεκάδας. Είναι ανεβασμένη, σκοράρει με συνέπεια στις τελευταίες αναμετρήσεις της, ενώ είναι παράλληλα βελτιωμένη και αμυντικά, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.