*Από τέσσερα σερί μεταξύ τους G/G + Over 4.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Γκρότα – Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ στην Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ισλανδίας

ΓΚΡΟΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πάλεψε όσο περισσότερο μπορούσε στο εκτός έδρας ματς με την Ακουρέιρι το Σάββατο, πλησίασε στο θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο στο φινάλε υποχρεώθηκε να αποχωρήσει με άδεια χέρια. Ο αντίπαλος ήταν πιο πιεστικός, είχε περισσότερη κατοχή μπάλας, πιο καθαρές ευκαιρίες, ωστόσο δεν είχε αποτελεσματικότητα, όλα έδειχναν ότι οδεύουμε προς 0-0. Ωστόσο, η Ακουρέιρι σκόραρε στις καθυστερήσεις για το τελικό 1-0. Δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 0-4 απ’ την Ακράνες, είχε προηγηθεί το εντυπωσιακό εκτός έδρας 0-3 επί της Φιόλνιρ, που αποτέλεσε την πρώτη επιτυχία της Γκρότα στο φετινό πρωτάθλημα. Νωρίτερα πήρε εντός έδρας 4-4 με την Κοπαβογιούρ, είχε ξεκινήσει την προσπάθεια της με 3/3 ήττες κόντρα σε Μπρέινταμπλικ (3-0 εκτός έδρας στην πρεμιέρα), Βαλούρ (0-3 εντός έδρας) και Φίλκιρ (2-0 εκτός έδρας).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στην Ακουρέιρι. Το γκολ στις καθυστερήσεις.

ΓΚΡΟΤΑ Στατιστικά

*Έρχεται από 5/6 ΝG σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Stoiximan).

*Έρχεται από 8/12 2-3 Goal σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σαρωτική, εντυπωσιακή, αποτελεσματική. Τα έκανε όλα σωστά η Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ την περασμένη Κυριακή στο εντός έδρας ματς με την Ακράνες, το τελικό 6-2 τα λέει όλα για την εικόνα του. Κράτησε το ενδιαφέρον του μόνο στο πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε φεστιβάλ για τη Βίκινγκουρ, που σκόραρε τέσσερις φορές απ’ το 50’ μέχρι το 78’. Δεύτερη σερί επικράτηση μετά το εκτός έδρας 0-2 επί της Κοπαβογιούρ, είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες κόντρα σε ΚΡ Ρέικιαβικ (2-0 εκτός) και Βαλούρ (1-5 εντός), νωρίτερα επικράτησε με το εμφατικό εντός έδρας 4-1 επί της Χαφναρφιόρντουρ. Ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα με δύο ισοπαλίες κόντρα σε Φιόλνιρ (1-1 εντός) και Ακουρέιρι (0-0 εκτός). Με 11 πόντους καταλαμβάνει την 5η θέση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 6-2 επί της Ακράνες. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 37’, στο 42’ μείωσε η Ακράνες, ακολούθησαν άλλα δύο γκολ της Βίκινγκουρ απ’ το 50’ μέχρι το 52’, στο 58’ το 4-2 απ’ την Ακράνες, στη συνέχεια η Βίκινγκουρ σκόραρε άλλα δύο γκολ απ’ το 66’ μέχρι το 78’.