* 14η Αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να μαζεύει βαθμούς αποκλειστικά μακριά από την έδρα της, γι αυτό και βρίσκεται στην τελευταία θέση της Superlig, μαζί με Κασίμπασα και Ρίζεσπορ στους 10 πόντους.

Την περασμένη Δευτέρα άντεξε και στην έδρα της Καϊσέρισπορ, ισοφαρίζοντας προς το τέλος του αγώνα. Και τους 5 τελευταίους της βαθμούς τους πήρε εκτός Σμύρνης, στο γήπεδό της μετρά τέσσερις σερί ήττες δίχως να σκοράρει. Πλασματικό ωστόσο το αρνητικό σερί, είχε φάσεις και με την Κόνιασπορ (0-2) πριν την αποβολή της και άξιζε σίγουρα το βαθμό, αν όχι τη νίκη, στο 0-1 με την Τραμπζονσπόρ.

Γενικά δικαιούταν περισσότερους πόντους με βάση την απόδοσή της, γι αυτό και παραμένει στη θέση του ο κόουτς Μαέστρο, ο οποίος δήλωσε ικανοποιημένος με την ισοπαλία στο τελευταιο παιχνίδι και συμπλήρωσε: “Σεβόμαστε τη Φενέρ, αλλά θα μπούμε για να κερδίσουμε το παιχνίδι, πρέπει να κερδίζουμε τα ματς στην έδρα μας”.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Καϊσέρισπορ. Πρώτη απειλή για την Γκιόζτεπε, αλλά στο 32’ η Καϊσέρισπορ προηγήθηκε με τον Παρλάκ από μακρινό στημένο. Ο ίδιος αστόχησε στην κόντρα στο δεύτερο μέρος, απάντησε με τεράστια διπλή φάση η Γκιόζτεπε, πριν ισοφαρίσει στο 82’ με καρφωτή κεφαλιά του Αρσλάναγκιτς από φάουλ. Αμφότερες απείλησαν στις καθυστερήσεις από στημένες φάσεις.

ΜΑΛΑΤΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στη Stoiximan)

* Δεν σκόραρε στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα!

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Europa League τέλος για τη Φενέρ, την Πέμπτη ηττήθηκε στο “Καραϊσκάκης” από τον Ολυμπιακό, θα συνεχίσει πιθανότατα στα playoffs του Conference League. Καλό πρώτο ημίχρονο από την ομάδα του Περέιρα, έπεσε η απόδοσή της στο δεύτερο μέρος και το πλήρωσε στο τέλος.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από το σπουδαίο διπλό με ανατροπή στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Γαλατά (1-2), ήρωας ο Κρέσπο με γκολ στο 94’ κι ενώ η Φενέρ έπαιζε με 10 παίκτες από το 82’. Επέστρεψε στα “τρίποντα” μετά από τέσσερις απότυχίες (0-1-3), αλλά η διαφορά από την κορυφή παραμένει σε διψήφια επίπεδα.

Συγκέντρωση και νικηφόρο σερί στο πρωτάθλημα μέχρι το τέλους του έτους ζήτησε ο Περέιρα για να διατηρηθούν ζωντανές οι ελπίδες για τίτλο.

Επέστρεψε στις προπονήσεις ο Οζίλ, που δεν αγωνίστηκε στον Πειραιά, συνεχίζουν την αποθεραπεία οι Μπαγιντίρ και Βαλένσια.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από τον Ολυμπιακό. Εκρηκτικό το ξεκίνημα στο παιχνίδι, οι δύο ομάδες έχασαν από δύο μεγάλες ευκαιρίες ως το 20λεπτο, με τη Φενέρ να έχει την πιο δυνατή (δοκάρι). Πιο αργός ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, καλύτερος ο Ολυμπιακός, ζήτησε τη νίκη στο φινάλε και την πήρε με γκολ του Τικίνιο στο 89’.