22η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον Α’ γύρο (19/03): Ο’Χίγκινς – Ουν. Κατόλικα 2-1

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Έβερτον. Στο 37’ η Έβερτον έμεινε με 10 παίκτες, αλλά στο 75’ προηγήθηκε με τον Κάμπος Λόπες. Ο Καγκελμάχερ ισοφάρισε για την Κατόλικα στο 84’.

Εξ αρχής, ένα βαθμός εκτός έδρας με την Έβερτον δεν θα ήταν κακό αποτέλεσμα για την απερχόμενη πρωταθλήτρια, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι του Σαββάτου στη Βίνια ντελ Μαρ, πληγώνει κι άλλο την ψυχολογία της ομάδας.

Καλύτερη στο βρεγμένο χορτάρι η Έβερτον για 37 λεπτά, έχασε κλασική ευκαιρία να προηγηθεί. Από την αποβολή της και μετά η Κατόλικα πήρε την κατοχή, αλλά οι 10 των γηπεδούχων συνέχισαν να απειλούν και σε αντεπίθεση από κόρνερ προηγήθηκαν. Από νέα στατική φάση προήλθε η ισοφάριση της Κατόλικα.

Δεν μπορεί να βρει ισορροπία στο παιχνίδι της και ο ρεαλιστικός στόχος πλέον του Κόπα Λιμπερταδόρες δυσκόλεψε κι άλλο, ούσα στο -10 από την τριάδα (με παιχνίδι λιγότερο).

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κούρικο Ουνίδο. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Ντονόσο της Ο’Χίγκινς.

Επιβεβαίωσε σε ένα ακόμη παιχνίδι ότι είναι καλοδουλεμένη ομάδα με δυνατό χαρακτήρα, παρότι δεν πήρε αυτό που ήθελε στο σαββατιάτικο παιχνίδι.

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, με μία μεγάλη ευκαιρία για κάθε ομάδα, άλλαξαν οι ισορροπίες στο ξεκίνημα της επανάληψης με την αυστηρή αποβολή του φορ των γηπεδούχων. Όπως ήταν λογικό η Κούρικο πήρε τα ηνία του αγώνα με παίκτη παραπάνω, απείλησε δις από στατικές φάσεις, αλλά οι 10 της Ο’Χίγκινς, αμύνθηκαν σθεναρά, έπαιξαν με έξτρα ένταση και έβγαλαν τρεις καλές στιγμές στο φινάλε για να πάρουν τη νίκη.

Παρότι ηττήθηκε στο τελευταίο ταξίδι της είναι βελτιωμένη η εκτός έδρας συμπεριφορά της στο β’ γύρο του πρωταθλήματος.

Εξέτισε κι επιστρέφει ο μέσος Ερνάντες, τιμωρημένος ο βασικός φορ Ντονόσο.