ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΑΙΝΤΖ Προγνωστικά

*8η αγωνιστική

*Η Μάιντς πανηγύρισε 14 νίκες επί της Φράιμπουργκ στην Μπουντεσλίγκα, περισσότερες από κάθε άλλη αντίπαλο σε αυτή.

*Η Φράιμπουργκ σκόραρε και στις 13 εντός έδρας αγωνιστικές με αντίπαλο τη Μάιντς.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Χόφενχαϊμ.

Αήττητη για έβδομη σερί αναμέτρηση παρέμεινε η Φράιμπουργκ (5-2-0), επιστρέφοντας με τον βαθμό από την έδρα της Χόφενχαϊμ πριν από δύο βδομάδες. Θα πρέπει να είναι ευχαριστημένη από το τελικό αποτέλεσμα, καθώς οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν συνολικά πιο απειλητικοί. Εκ των πρωταγωνιστών της αναμέτρησης αναδείχθηκαν οι δύο τερματοφύλακες.

Οι “Βραζιλιάνοι του Μπράισγκαου” προέρχονται από δύο “λευκές” ισοπαλίες στην Μπουντεσλίγκα, παραμένοντας ωστόσο ψηλά στη βαθμολογία. “Η Μάιντς έχει αποσπάσει πολλούς βαθμούς μακριά από την έδρα της, έχει τεράστια αυτοπεποίθηση. Δεν υπάρχει εύκολη αναμέτρηση στην Μπουντεσλίγκα”, είπε ο προπονητής Στράιχ που αναμένεται να τοποθετήσει τέσσερις ποδοσφαιριστές στην αμυντική γραμμή του. Την Πέμπτη (6/10) η Φράιμπουργκ υποδέχεται τη Ναντ για το Γιουρόπα Λιγκ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΪΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χέρτα. Ο Τουσάρ άνοιξε το σκορ στο 30′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Κασί στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά τον διασυρμό που γνώρισε στην έδρα της Χόφενχαϊμ, η Μάιντς αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Χέρτα στη “Mewa Arena” ισοφαρίζοντας στην εκπνοή των καθυστερήσεων! Κινήθηκε σε ρηχά νερά, δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική, εκμεταλλεύτηκε την παθητική στάση των φιλοξενούμενων σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου.

Λαμβάνοντας υπόψη και την προηγούμενη σεζόν, η Μάιντς πανηγύρισε τέσσερις νίκες στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές της (μία ήττα). “Η Φράιμπουργκ αποτελεί μία απαιτητική αντίπαλο, θα προσπαθήσουμε να τις βάλουμε δύσκολα στον αγωνιστικό χώρο”, είπε ο προπονητής Σβένσον. Την δεύτερη αγωνιστική της ποινής τιμωρίας του θα εκτίσει ο Χακ, τη θέση του οποίου αναμένεται να πάρει ο Φερνάντες. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μπούρκαρντ.