*10η αγωνιστική

*Εφτά σερί νίκες στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια η Φλαμένγκο. Ειδικά στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και εννιά αγώνες από την Μπαϊα, με εφτά νίκες.

Δείτε τα προγνωστικα για στοιχημα σήμερα

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Φλαμένγκο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ατλέτικο Παραναένσε, αν και δέχθηκε γκολ από πέναλτι του Φερναντίνιο στο 90’. Στις καθυστερήσεις απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, πριν ισοφαρίσει με τον Έβερτον Αραούζο.

H Φλαμένγκο δεν κατάφερε να πετύχει έβδομη συνεχόμενη νίκη, αλλά τουλάχιστον απέφυγε την ήττα, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας με την Ατλέτικο Παραναένσε.

Αποτέλεσμα που μπορεί να θεωρηθεί θετικό, έτσι όπως ήρθε και όπως εξελίχθηκε ο αγώνας, αφού ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και αφού αποβλήθηκε αντίπαλος παίκτης.

Ειδικά στην έδρα της, έχει πέντε σερί νίκες, 14 σε 16 αγώνες εντός το 2024, έχοντας ηττηθεί μόνο από την Μποταφόγκο και έχοντας μία ισοπαλία με την Φλουμινένσε, δηλαδή σε δύο μεγάλα ντέρμπι του Ρίο Ντε Ζανέιρο.

Βρίσκεται πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στη δεύτερη θέση του, σε απόσταση βολής από την κορυφή, εκεί που μπορεί να βρεθεί απόψε αν κερδίσει.

Φλαμένγκο Στατιστικά

*΄Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*14/16 N/G εντός έδρας

ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Κρισιούμα, αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, από τα γκολ των Μαρσέλο Έρμες (34’), Κάικε (46’). Αρχικά μείωσε με τον Εβεράλντο στο 56’, στο 62’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και το εκμεταλλεύτηκε, ισοφαρίζοντας με τον Κάιο Αλεξάντρε στο 72’.

H Μπαϊα δεν κατάφερε να πετύχει άλλη μία νίκη, όμως παρέμεινε αήττητη για 11ο σερί παιχνίδι, φέρνοντας 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Κρισιούμα, παρόλο που βρέθηκε να χάνει με 2-0! Σε αυτό το διάστημα έχει πετύχει εφτά νίκες.

Μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη, αλλά και μόνο μία ήττα σε πέντε αγώνες που έχει δώσει για το εθνικό πρωτάθλημα, αήττητη στα πέντε προηγούμενα παιχνίδια εκτός έδρας, με τρεις ισοπαλίες.

Γενικώς αποτελεί ως τώρα την ευχάριστη έκπληξη του φετινού εθνικού πρωταθλήματος, ούσα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, με μόνο μία ήττα και αυτή σε αγώνα που προηγήθηκε, από την Ιντερνασιονάλ εκτός έδρας.

Συγκεκριμένα, είναι στην τέταρτη θέση, αλλά ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο!