*Στον πρώτο γύρο: Μπόχουμ – Βόλφσμπουργκ 3-1

*Over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από τη Λειψία. Από ένα γκολ πέτυχαν Ντάνι Όλμο (13′), Σέσκο (68′) και Οπέντα (82′).

Με άδεια χέρια επέστρεψε από την έδρα της Λειψίας η Βόλφσμπουργκ, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε πριν την έναρξη της μεταξύ τους αναμέτρησης.

Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, προσπάθησε να ισοφαρίσει με μακρινά σουτ αναγκάζοντας σε μία σπουδαία απόκρουση τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο δεύτερο ημίχρονο, προτού ο Σέσκο καθαρίσει την μπουγάδα λίγο πριν τη συμπλήρωση των 70′. Δεύτερη σερί ήττα για τους “λύκους” και πέμπτη σε έξι αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο επικράτησε της Βέρντερ Βρέμης (2-0 εκτός) στις 30 Μαρτίου.

Βρίσκονται στο +1 από τη σημερινή αντίπαλό τους Μπόχουμ και στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Η Βόλφσμπουργκ έχει επικρατήσει στις 8/9 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την Μπόχουμ στην Μπουντεσλίγκα: Ηττήθηκε μόνο τον Απρίλιο 2008 με 1-0. Εξέτισε κι επιστρέφει στην ενδεκάδα του προπονητή Χάζενχουτλ ο Λακρουά.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 10/14 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε 2+ γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΟΧΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χάιντενχαϊμ. Ο Σλότερμπεκ με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (81′), προτού ισοφαρίσει εννέα λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας, παράλληλα, το τελικό αποτέλεσμα.

Για άλλη μία φορά η Μπόχουμ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της κόντρα σε μία αδιάφορη, αλλά ανταγωνιστική Χάιντενχαϊμ. Κακή η εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο κι απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις, προτού βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο χάρη σε ένα απίστευτο αυτογκόλ του Σλότερμπεκ ο οποίος, λίγο αργότερα, λυτρώθηκε σκοράροντας με κεφαλιά μετά από κόρνερ.

Χωρίς νίκη παραμένει η Μπόχουμ σε επτά αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, πέντε ήττες), θα πρέπει να γυρίσουμε στις 18 Φεβρουαρίου για να βρούμε την τελευταία επί της Μπάγερν Μονάχου (3-2 εντός). Μακριά από το σπίτι της έχει απολογισμό 0-2-6 σε οχτώ, δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ στις έξι.

Αξίζει να σημειώσουμε πως έχει δεχτεί τα περισσότερα γκολ από κάθε άλλη ομάδα εκτός έδρας (37) στη φετινή Μπουντεσλίγκα. Δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής Μπούτσερ.