* 9η αγωνιστική

* No Goal & Under 2.5 τα 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Ουνιόν μετρά 5 σερί νίκες επί της Βέρντερ!

ΒΕΡΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ντόρτμουντ. Ο Μπραντ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 67ο λεπτό.

Μία από τα ίδια η Βέρντερ, πριν και μετά τη διακοπή, επέστρεψε από το break με 3η διαδοχική ήττα και ένα ιδιαιτέρως κολακευτικό σκορ απέναντι στην φορμαρισμένη BVB.

Δεν δικαιώθηκε το συντηρητικό πλάνο του κόουτς Βέρνερ που αμφισβητείται εντόνως. Κράτησε μπάλα (43% κατοχή), αλλά δεν ήξερε τι να την κάνει, ουσιαστικά δεν απείλησε σε όλο το ματς, ενώ η Ντόρτμουντ μετά το πρώτο 20λεπτο έφτανε πλειστάκις σε θέση βολής. Καθαρά από τύχη κατάφερε η Βέρντερ να κρατήσει το μηδέν ως το 67ο λεπτό, όταν τρυπήθηκε κάθετα η σεταρισμένη άμυνά της. Θα έπρεπε να έχει δεχθεί περισσότερα γκολ και πριν και μετά το 1-0.

Στα θετικά, ότι δεν δέχθηκε ξανά 4αρα, όπως στις έδρες των δύο νεοφώτιστων (Ντάρμσταντ, Χαϊντενχάιμ) στα δύο προηγούμενα ταξίδια της. Στη Βρέμη πήρε και τους 6 πόντους της και είναι επιτακτική η αντίδραση σήμερα.

Δίχως τους τραυματίες Παβλένκα (κίπερ), Σταρκ (στόπερ), Γκρος (αμ. χαφ), Κεϊτά (μέσος).

ΒΕΡΝΤΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Νάπολι. Ο Ρασπαντόρι πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 65ο λεπτό.

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Ουνιόν, παρουσιάζεται αγνώριστη στο πρώτο κομμάτι της σεζόν, πολύ μακριά από τα στάνταρ συνοχής και ανασταλτικής επάρκειας των προηγούμενων ετών.

Την Τρίτη έκανε ιδιαιτέρως ανταγωνιστική εμφάνιση απέναντι στους πρωταθλητές Ιταλίας, αλλά και πάλι έμεινε με άδεια χέρια για να φτάσει τις 9 διαδοχικές ήττες, ανεξαρτήτως διοργάνωσης! Για σβηστό 0-0 πήγαινε το παιχνίδι με τη Νάπολι, λιγοστές οι ευκαιρίες σε όλο το ματς, αλλά το “μαγικό” του Κβαρατσκέλια έκανε τη διαφορά.

Έντονος ο εκνευρισμός στην ομάδα και στις τάξεις των οπαδών, το κλίμα χειροτέρευσε με τον Φοφανά να αποφεύγει τον κόουτς Φίσερ όταν έγινε αλλαγή.

Στηρίζεται όμως ο Ελβετός τεχνικός που έχει συμπληρώσει μία 5ετία στο Βερολίνο, καλείται να βρει λύσεις πριν μπλέξει για τα καλά στην ουρά η ομάδα του.

Σημαντικές οι απουσίες των τραυματιών Γιουράνοβιτς (δεξί μπακ/χαφ), Ντοέκι (στόπερ), σταθερά εκτός ο Σέφερ (μέσος). Εκτός αποστολής ο Φοφανά (φορ), παρά την απολογία του.