*Φάση των 16 του Κυπέλλου Γερμανίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Στην 11η θέση της Μπουντεσλίγκα σκαρφάλωσε η Βέρντερ Βρέμης που διατηρεί διαφορά πέντε βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη και την 16η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής στα οποία έδωσε το παρών την περασμένη σεζόν. Το Σάββατο το συγκρότημα του Κόφελντ αναδείχθηκε ισόπαλο με την ουραγό Σάλκε στο “Weserstadion” (1-1). Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση, έχασαν δύο καλές ευκαιρίες προτού σκοράρουν στο 38′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, ισοφάρισαν στο 77′ και έκαναν την ανατροπή στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, προτού το γκολ του Έγκεσταϊν δεν μετρήσει ως οφσάιντ μετά από παρέμβαση του VAR. Δύσκολα θα συμπεριληφθεί στην αποστολή των “πράσινων” ο Σέλκε που ταλαιπωρείται από πρόβλημα στον μηρό. Σε αυτή βρίσκεται ο Τοπράκ που αναμένεται να πάρει θέση βασικού. Ανάσες από τον προπονητή τους θα πάρουν οι Εμπόμ, Αγκού και Σμιντ. Την Κυριακή (7/2) η Βέρντερ Βρέμης ταξιδεύει στην έδρα της Μπίελφελντ.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Σάλκε. Ο Μασκαρέλ άνοιξε το σκορ στο 38′, προτού ο Μέβαλντ ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους στο 77′.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*NG στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0) παραμένει η Γκρόιτερ Φιρτ, την Παρασκευή δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Άουε (3-0 εντός) παραμένοντας στο κόλπο της απευθείας ανόδου στην Μπουντεσλίγκα. Αποφασισμένοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι, πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Δεν έριξαν ρυθμούς στο δεύτερο, την ώρα που δέχτηκαν ελάχιστη πίεση από τους φιλοξενούμενους.

Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου Γερμανίας το “τριφύλλι” έκανε την έκπληξη πετώντας στο καναβάτσο την Χόφενχαϊμ στη διαδικασία των πέναλτι στο Σίνσχαϊμ. “Βλέπουμε την αναμέτρηση με την Βέρντερ Βρέμης ως μπόνους για την εκπληκτική εμφάνιση που πραγματοποιήσαμε κόντρα στη Χόφενχαϊμ. Δεν πρόκειται να πάρουμε πολλά ρίσκα, πρωταρχικός στόχος μας αποτελεί το πρωτάθλημα”, είπε ο προπονητής Λέιτλ. Την Κυριακή (7/2) η Γκρόιτερ Φιρτ υποδέχεται την Βίρτσμπουργκερ Κίκερς.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Άουε. Ο Χργκότα σκόραρε δύο φορές (15′, 34′), προτού ο Γκριν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 60′.