*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, καθώς λόγω ακαταλληλότητας του “Finnvedsvallen”.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο κύπελλο: Βάρναμο – Χάλμσταντ 0-1

ΒΑΡΝΑΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την ΑΪΚ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 44′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Βάρναμο, μετά και τη νίκη που πήρε στην έδρα της Σίριους (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνες Μράβατς φιλοξενήθηκε από την ΑΪΚ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Βρέθηκε πίσω από νωρίς και αφού δεν ήταν ικανή να αντιδράσει, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα λίγο πριν την ανάπαυλα. Έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές, αλλά και συνολικά μέχρι τώρα, οπότε και παραμένει στους τέσσερις βαθμούς μέχρι τώρα. Οι δυο από τις ήττες που μετράει μέχρι τώρα, ήρθαν στα ισάριθμα εντός της.

Βάρναμο Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Χάμαρμπι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μοχάμεντ (45′) και Σβέντμπεργκ (53′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 90′.

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Χάλμσταντ, μετά και την ήττα που υπέστη με 0-2 από τη Μπρομαποϊκάρνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ υποδέχθηκε τη Χάμαρμπι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Πραγματοποίησε μια πολύ καλή αλλά και έξυπνη εμφάνιση, πήρε το προβάδισμα με αντεπίθεση στο φινάλε του ημιχρόνου, ενώ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της. Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία, δεχόμενη απλά τη μείωση στο φινάλε.

Τρίτη νίκη που πανηγυρίζει στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, ούσα στους εννέα βαθμούς μέχρι τώρα. Θέλει να συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό και έχει την ψυχολογία να το κάνει, με το στόχο άλλωστε να είναι η παραμονή. Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Αλ-Αμάρι και θα εκτίσει σήμερα.