*10η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΒΑΛΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας στα πέναλτι (2-2 κ.δ., 3-3 παρ.) της Κέφλαβικ. Ο Πέντερσεν έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (33′), τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Μάγκνουσον (38′) και Βάλσον (57′). Το 2-2 έκανε ο Γκούντμουντσον με πέναλτι στο 68′. Στην παράταση η Βαλούρ έκανε το 3-2 με Γιόνσον και ισοφαρίστηκε με Σέβαρσον στο 120′.

Χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση και έπειτα στη διαδικασία των πέναλτι για να κάμψει την αντίσταση της Κέφλαβικ, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισλανδίας. Ο λόγος για τη Βαλούρ που θα δοκιμαστεί στην έδρα της Ακουρέιρι στις 3 Ιουλίου για μία θέση στον τελικό της διοργάνωσης.

Παραμένει αήττητη σε δέκα αναμετρήσεις με απολογισμό 7-3-0, ηττήθηκε για τελευταία φορά εντός έδρας από την Ρέικιαβικ (5-2) στις 17 Ιανουαρίου. Επικράτησε εντός έδρας της Βίκινγκουρ πριν από τέσσερα χρόνια (2-0), έκτοτε σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες σε τέσσερις μεταξύ τους αναμετρήσεις.

ΒΑΛΟΥΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Φίλκιρ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Τζούριτς (31′, 35′) και Ινγκιμούνταρσον (58′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Αρινμπίορνσον στο 89′.

Οχτώ γκολ μέσα σε δύο βδομάδες φιλοδώρησε τη Φίλκιρ η Βίκινγκουρ στο “Víkingsvöllur”. Πριν από πέντε μέρες πανηγύρισε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισλανδίας επί αυτής και θα αντιμετωπίσει τη Στιαρνάν στην έδρα της στις 3 Ιουλίου.

Διατηρείται αήττητη σε επτά αναμετρήσεις (6-1-0), γνώρισε μόλις μία ήττα μέσα στο 2024 από την Κοπάβογκουρ (3-1 εκτός) στις 5 Μαΐου. Η Βίκινγκουρ πανηγύρισε τρεις σερί εκτός έδρας νίκες επί της Βαλούρ με διαφορά γκολ 11-3, πριν από αυτές είχε σημειώσει τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες σε δέκα μεταξύ τους σχετικές αναμετρήσεις.