10η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μαζατλάν με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκεμέζ στο 18’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπονατίνι στο 45+4’. Το 3-0 πέτυχε ο Βιτίνιο στο 67’ και το 3-1 ο Λόμπα στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λόμπα με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 87’.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για την Ατλέτικο Σαν Λουίς με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε σχετικά νωρίς, ενώ στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, ώσπου πήρε ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να το εκμεταλλευτούν, μειώνοντας.

Να παραμείνει στο δρόμο των νικών είναι ο στόχος της, έχοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα και με το «τσουβάλι», όμως έβγαλε αστάθειες αμυντικά στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, δεχόμενη γκολ αρκετά πιο εύκολα σε σχέση με το προηγούμενο διάστημα.

Ατλέτικο Σαν Λουίς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ροτόντι στο 45+5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σαντοβάλ στο 50’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ζούνιγκα στο 77’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κορδέρο στο 87’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κρουζ Αζούλ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση και υπέκυψε σε αυτή, δεχόμενη την ανατροπή.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Ατλέτικο Σαν Λουίς. Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, την ώρα που ναι μεν βρίσκει σταθερά το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως αυτό δεν την έχει βοηθήσει σχεδόν καθόλου στο να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί.