*15η αγωνιστική

*Τρία σερί G/G μαζί με over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Αλαράκχια στο 72’. Μάλιστα ανέτρεψε την κατάσταση μέσα σε τέσσερα λεπτά, όσα χρειάστηκε για να ισοφαρίσει και να προηγηθεί με τον ΜακΜπράιντ, στο 76’ και στο 80’.

Η Γκέιτσχεντ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Γουίλντστοουν, με ανατροπή και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στους πέντε τελευταίους αγώνες, όπου έχει χάσει μόνο από την Μπρόμλεϊ εκτός έδρας.

Αυτή ήταν και μόλις η τρίτη της ήττα σε όλη την αγωνιστική περίοδο, μία εκ των οποίων στο γήπεδό της, εκεί που έχει δύο σερί νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Γενικώς τα πηγαίνει αρκετά καλά σε αυτό το ξεκίνημα της σεζόν, όπως καταδεικνύει και η βαθμολογική της θέση, ούσα εντός πρώτης επτάδας.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*12/14 over 2,5 στη σεζόν, 5/7 εντός έδρας.

*5/7 G/G εντός έδρας

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Όλντερσοτ, ανοίγοντας το σκορ με τον Κόνορ-Κλαρκ στο 24’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Χάρις στο 71’, σκόραρε δεύτερο τέρμα με τον Νιούμπι στο 77ο λεπτό.

Η Όλτρινχαμ επικράτησε 2-1 της Όλντερσοτ, πετυχαίνοντας τέταρτη συνεχόμενη νίκη, έκτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, μετά από δύο ισοπαλίες. Οι δύο νίκες της ήταν μακριά από την έδρα της, έχοντας χάσει μόνο από την Μπαρνέτ εκτός, με τρεις νίκες συνολικά σε εφτά παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της.

Είναι σε ένα γκρουπ έξι ομάδων που έχουν ως τώρα πάρα πολλές ισοπαλίες, έξι συνολικά σε 14 αγωνιστικές!

Με αυτά τα αποτελέσματα έχει καταφέρει να βρίσκεται πλέον εντός θέσεων που οδηγούν στα play off.