*11η αγωνιστική

*Έξι σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Βίλα Νόβα με τέρμα του Ζιν Κάρλος στο 45ο λεπτό.

Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο κέρδισε και την Βίλα Νόβα με 1-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά από εννιά παιχνίδια, στα οποία δεν είχε κερδίσει, έχοντας βέβαια πέντε ισοπαλίες και μόλις τέσσερις ήττες.

Αλλά το σημαντικότερο είναι πώς αυτή ήταν η πρώτη φετινή νίκη της εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα, έπειτα από τρεις ισοπαλίες και μία ήττα.

Και το τελευταίο αποτέλεσμα την βοήθησε να βγει εκτός ζώνης υποβιβασμού, μετά από καιρό, αν και είναι σε απόσταση βολής από αυτήν, στο +2 για την ακρίβεια.

Μποταφόγκο Σάο Πάουλο Στατιστικά

*7/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*9/13 under 2,5 εντός έδρας.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, σκοράροντας με τον Γκάμπριελ Νοβάες στο 34’, αφού είχε αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 23ο λεπτό.

Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες της, αλλά αμφότερες επιτεύχθηκαν στο γήπεδό της.

Μακριά από αυτό ακόμη δεν έχει κάποια νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, ενώ και γενικότερα έχει πέντε ήττες στα εφτά τελευταία παιχνίδια που παραμένει χωρίς νίκη, οι δύο πιο πρόσφατες στα πλαίσια του εθνικού πρωταθλήματος.

Γι’ αυτό και παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και σε απόσταση βολής ακόμη από αυτήν, αλλά το εκπληκτικό είναι πώς στις τρεις νίκες της έχει πετύχει οκτώ γκολ, όταν στα άλλα εφτά συνολικά παιχνίδια του πρωταθλήματος έχει μόλις τρία.