*8η αγωνιστική

*5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Γουόκινγκ.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μέιντενχεντ, σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες, έχοντας ένα δοκάρι η ίδια.

Η Γουόκινγκ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Μέιντενχεντ, σε έναν αγώνα που αν άξιζε μία ομάδα τη νίκη, έστω και λίγο περισσότερο, ήταν η ίδια. Αλλά αυτό που μετράει είναι πως δεν την πήρε. Μπορεί πάντως να μην πέτυχε μία τρίτη συνεχόμενη νίκη, αλλά τουλάχιστον απέφυγε την ήττα.

Στο γήπεδό της έχασε τον πρώτο αγώνα της, πριν κερδίσει τους δύο επόμενους, δείχνοντας σιγά – σιγά να βρίσκει το καλό της αγωνιστικό πρόσωπο, αυτό που την έφερε πέρυσι στη διεκδίκηση της ανόδου μέσω της διαδικασίας των play off.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*2/3 G/G εντός έδρας.

*2/3 over 2,5 εντός έδρας.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 3-3 εντός έδρας με τον Όξφορντ Σίτι αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σάντερσον στο 12’. Ισοφάρισε με τον Μαφούτα στο 19’, ενώ στο 28’ ο Νιούτον της έδωσε προβάδισμα, πριν δεχθεί την ισοφάριση εκ νέου από τον Πάρκερ στο 47ο λεπτό. Προηγήθηκε ξανά με τον Μόρισαν στο 75’, αλλά δεν κράτησε ως το τέλος, δεχόμενη την ισοφάριση ξανά από τον Άσμπι στο 81ο λεπτό.

Από ισοπαλία προέρχεται και η Σόλιχαλ Μουρς, αλλά αυτή συμμετείχε σε ένα “χορταστικό” παιχνίδι, φέρνοντας 3-3 εντός έδρας απέναντι στην νεοφώτιστη Όξφορντ Σίτι!

Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία σε εφτά αγωνιστικές, έχοντας κερδίσει στις υπόλοιπες, με 3/3 νίκες μακριά από την έδρα της! Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα πλέον η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που δεν έχει ηττηθεί!